Nisu nas opljačkali ni Nijemci, ni Amerikanci, nego naša vlast!
Nisu je opljačkali ni Nijemci ni Amerikanci, ni Francuzi, nema ih. Mi smo to opljačkali i to gledamo mirno. Gledamo sa strane i pravimo se nevješti i nemušti. Onda nam je tako kako je, šta da radimo!“, jasan je Nešković.
Republika Srpska 25.06.2026 | 21:36
„Republika Srpska nije ugrožena spolja nego od domaće vlasti koja ju je opljačkala“, ocijenio je diplomata i publicista Branko T. Nešković u emisiji MAT BN televizije.
On je istakao da američki interesi na ovim prostorima ostaju isti, te da neće biti raspakivanja Dejtona, o čemu govore političari na obje strane koji su se, zavađajući narod, enormno obogatili.
- Niko nam ne zabranjuje Republiku Srpsku, Evropa je ne isključuje, tvrdi Nešković i dodaje da opasnost po Srpsku dolazi iznutra.
„Ko Republiku Srpsku najviše urušava? Da li Amerikanci i Evropljani ili je mi sami urušavamo? Kad kažem mi mislim na vlasti koje smo sami birali. Ko je opljačkao ovu državu?
Nisu je opljačkali ni Nijemci ni Amerikanci, ni Francuzi, nema ih. Mi smo to opljačkali i to gledamo mirno. Gledamo sa strane i pravimo se nevješti i nemušti. Onda nam je tako kako je, šta da radimo!“, jasan je Nešković.
- Vlasti u BiH nisu sposobne da zaštite naše interese i resurse jer su za to, smatra Nešković, potrebni velika mudrost, umijeće i želja da se radi u interesu naroda.
„Više vode računa o sebi, nažalost. Koji su to strateški interesi države? Gdje smo mi u narednih 20 godina? Bojim se da BiH nema strateške interese.
Mislim da se to gleda od izbornog ciklusa do izbornog ciklusa i da oni koji promovišu određene ideje gledaju samo kako će proći na sljedećim izborima i da li će oni ostati na toj poziciji. Rade samo ono što ih vodi u tom pravcu“, objašnjava Nešković.
- Politika Amerike prema BiH, a time i Republici Srpskoj se nije promijenila. To su sada borba protiv korupcije, uticaja Kine i Rusije i, prije svega, privatni biznis. Lobiranje vlasti u Vašingtonu nije bilo za interes Srpske nego za lični interes, jasan je Nešković.
„Kakav je naš položaj, gdje su investicije? Ko nas to prima, ko nam to dolazi? Sad više ni Mađarska neće dolaziti. Gdje smo? U Brisel se ne može otići, očigledno“, naglašava Nešković.
- Amerika je tvorac Dejtonskog mirovnog sporazuma i od toga neće odustati, a priče o nemogućem suživotu naroda u BiH, prema Neškovićevim riječima, plasiraju oni kojima to odgovara.
„Krivci su u cijeloj BiH. Ja pričam o jednoj neodgovornoj, nezajažljivoj i nestručnoj političkoj eliti lidera u proteklih 30 godina koji su, usljed nedostatka državničke vizije, stalno izbjegavali, mutili su vodu, zavađali narod na kulturološkoj, vjerskoj i rasnoj osnovi, a istovremeno se bogatili“, kaže Nešković.
- Prostor zapadnog Balkana je prepušten zapadu, a Amerika i Donald Tramp žele da poprave odnose da Rusijom i Vladimirom Putinom da bi je istrgli iz zagrljaja Kine, zaključuje Nešković.
(BN)

Komentari / 24
Ostavite komentarBrane Doboj
25.06.2026 21:42Rijetko pametan čovjek.. Svaka čast na izlaganju i viđenju svih naših aspekata života!
ODGOVORITEWQREY RE:Brane
26.06.2026 06:20Svaka čast za komentar. jasno je svima da je Nešković sve tačno rekao i da od strane ovoga koji je uz pomoć visokog predstavnika Karlosa Vestendorpa istjerao predsjednika Nikolu Poplašena, kada je sa svoj 2 poslanika postao premijer. On od tada sa svojmo kamarilom sistematski pljačka i uništava Republiku Srpsku i njen narod i ako bude ponovo izabran, on ce to nastaviti dok god bude u politici. On se ponaša kao rimski imperator Kaligula koji je konja postavio za senatora, koga su ostali senatori morali pozdraviti ustajanjem!
Tuzlak
25.06.2026 22:35Na zalost, BiH jos nema ni temelja, a kamoli krova.
ODGOVORITESinisa
26.06.2026 04:32Obo je sve narod kriv svaki put kad su izbori burle skupi pod sator dadne im parce pecenja i koju pivicu a nas narod za to malo casti bi svog rodjenog zajebo. I tako to ide od izbora do izbora a burle sve bogati i bogati. To jes Diktatura. Narode rasmislote malo bolje.
Slaviša Modroča.
26.06.2026 06:18Sve je do nas birača. Nisu oni krivi, svake 4 godine smo mogli mnešto promijeniti.
Brane Doboj
26.06.2026 06:19Evo opet Bakir nabacuje loptu Dodiku. Ako to ponovo prođe, razlaz !!
BJV
26.06.2026 00:17Ovakav covek bi nama trebao kao predsednik. Sve ste rekli kako jeste... Kapa do poda!
ODGOVORITENedeljko
26.06.2026 00:32Svaku zemlju pljačka vanjski okupator ,ali sve republike bivše Juge pljačka domaća crvena sekta ,ali svi do 1 sinovi i unuci "bratstva i jedinstva" ali samo u lopovluku ! Do jućerašnji gologuzi ,a poslije ratni milijarderi , a ko je onda pokrenuo rat : pa naravno crvena sekta koja je za vrijeme rata uzela nacionalna obilježja kao patriote ,ugrožene ,ali jedne od drugih tj : iste sekte ,a parola zavadi vladaj i bjeso mučno kradi ! Narod je njihova raja kao za vrijeme osmanlija !
ODGOVORITEKozarcanin
26.06.2026 01:30Napokon neko ko nam je rekao gorku istinu ,imamo najgore i najkoruptnije politicare koji su nas u crno zavili .
ODGOVORITEGrga
26.06.2026 03:09Naši su je i stvarali
ODGOVORITENezgodan
26.06.2026 05:35Cekam da se pojave likovi koji ce da pricaju kako je Dodika "dovela Amerika i zapad" i da ga "oni drze na vlasti 20 godina", ne bi li time skinuli odgovornost sa sebe, i cinjenice da 20 godina glasaju za tu istu vlast u RS. U Federaciji stvari nisu nista bolje. Na kraju, vladajuca politicka klasa ostaje na vlasti i nastavlja da se bogati, a obican narod tjeraju da broje krvna zrnca, prijete mu ratom i "stranim i unutrasnjim neprijateljem", i cine sve sto mogu da rasele sto vise mladih u inostranstvo, pa da oni poslije salju pare onima koji su ostali ovdje, da se ima od cega ukrasti. Niko nama nije kriv za sve ovo, jedino je kriv nas glupi mentalitet koji na sve ima samo jedan odgovor:"Cuti, samo da nije gore!"
ODGOVORITEWww
26.06.2026 05:53Sve je tako
ODGOVORITE//
26.06.2026 06:28Tačno. Ali postoji Sudstvo. Koje bi trebalo opravdati SVOJU PLATU. KAKO MOŽE DOZVOLITI, DA POJEDINCI OTIMAJU OD NAPAĆENOG NARODA I RADNIKA MEŠAVIH, BOLESNIH I GLADNIH ČAK.
ODGOVORITERealno
26.06.2026 06:34Konačno jedan pametan i realan čovjek daje analizu i donosi pravu dijagnozu, za razliku od drugih koji za dobar novac krive samo režim SNSD, a režim SDS kada je bio vlast amnestiraju. Naravno sve to režiraju "nezavisni " mediji, a finansira "demokratski " zapad.
ODGOVORITEAmerikanci i Nijemci
26.06.2026 07:19Nas nisu pljačkali (možda Nijemci u oba svetska rata) ali su nas ubijali i jedni i drugi (Nijemci sa domaćim izrodima do genocida)
ODGOVORITESova
26.06.2026 07:28A Sta vredi ova sadašnja vlast od 20 god šta je dobro uradila osim što je zadužila Tri pokoljenja da moraju da vračaju Što su Sebi Stavili u Đžepove ...U R S če ostati Penzioneri A Omladina Put pod Noge...kako ono Vidovička kaže dače Učenike morati Nabavljati ali od Kuda...😎
ODGOVORITESNSD Mali Lug
26.06.2026 08:00Mi smo - najsmo najjaci!
ODGOVORITERajko
26.06.2026 08:11Tebi Brane orden dati kada si uspio Klošarca preživjeti, smrada ljigavog!
ODGOVORITEZoran BL
26.06.2026 08:18Imali smo dugo godina Predsjednika taj. Velikog Baju koji je isisavao narodni novac preko 60 firmi registrovanih za sve i svašta a koje su vlasništvo njegove porodice. To nema ni u Koreji, ni u Bjelorusiji, Afganistanu,,,! I pitamo se ko nas je pokrao!?
ODGOVORITEMarija
26.06.2026 08:26Svaka izgovorena je na mjestu
ODGOVORITEKoji prevaranti
26.06.2026 08:43Da li ima jos ljudi u ovoj BiH Koji mogu povjerovati u lazan dijalog putem telefona Baje I Bakira. Koji lazovi Koji prevaranti kao ljudi u BiH se mrze a oni ce na vlasti to uredjivati. Dogovorili se da pred izbore opet reze kako bi dobili glasove. Narod hoce Mir I harmoniju a neka se svakog molim Bogu onako kako vjeruje .To je sustina ovog siromasnog prevarenog naroda. Narode, prepoznaj varalice I sta su uradilia hoce da I dalje zavadjaju ljude I da mladi odlaze.
ODGOVORITENeko
26.06.2026 08:51Ali mi smo saučesnici u tome.
ODGOVORITEPa
26.06.2026 09:14Pa osvjestimo se vec jednom.Odose nam djeca u bespuce a mi jos Koji dan siromasni I glupi. Koja je to Banda Bakira I Baja nezna se Koji je Gori a tek oni njihovim. Ljudi prekinimo te lazi I prevare.Pokazimo to svojom ponasanjem I postupcima.
Хаха
26.06.2026 11:32Nismo mi saučesnici već direktni izvršioci. Mi smo ti koji smo Bih napravili ovakvu (Bošnjaci, Srbi, Hrvati i ostali), mi biramo ove lopove 30 godina ili ih puštamo da oni sami sebe biraju sve ove godine. Sve u svemu mi kao narod Bih ili smo mnogo glupi ili smo mnogo pokvareni. Možda oboje