Vlada se na berzi zadužila 49, u planu još 50 miliona KM

Vlada Republike Srpske zadužila se danas aukcijom trezorskih zapisa 48,8 miliona KM.

Republika Srpska 22.06.2026 | 15:49
Vlada se na berzi zadužila 49, u planu još 50 miliona KM
Slušaj vijest

Planirani iznos emisije je bio 50 miliona, a na aukciju su stigle ponude vrijedne 58,3 miliona KM.

Ipak, Vlada je ovaj put odlučila da ne prihvati sve pristigle ponude, te se zadužila 48,8 miliona.

Ovi zapisi na naplatu dospijevaju za godinu dana.

Pored toga, Vlada je donijela odluku i o novoj emisiji obveznica u iznosu od 50 miliona.

Međutim, ostavila je i prostor da se zaduži iznad tog iznosa i to do 50 odsto, piše Capital.

Podsjećamo, Narodna skupština Republike Srpske je prošle sedmice po hitnom postupku usvojila izmjene odluke o dugoročnom zaduživanju  Srpske za 2026. godinu, kojom je dozvoljeno zaduženje povećano za 804 miliona KM, odnosno na 2,5 milijarde KM.

(BN) Foto: BN

Komentari / 21

Ostavite komentar
Name

Paja

22.06.2026 16:09

Znaci idemo sa 800 000 stanovnika na skoro 10 milijardi. Nema sta Zoro top si ekonom

ODGOVORITE
Name

Sreća

22.06.2026 17:27

Sreća pa ovaj dundo Minić ima bar neki plan, makar to bilo i pla da se još zaduži, i zaduži, i zaduži i zaduži, i zaduži, i zaduži, i zaduži. Samo se drži dundo plana,izdrži 🏆

Name

Marko

22.06.2026 18:02

Žena je lijepo rekla da je 2006.godine zaduženost bila 60 % BDP-a, a da je danas 2026.godine zaduženost 38 % BDP! Trebalo bi te vratiti u predškolsko da naučiš brojeve!

Name

Gsp

22.06.2026 16:15

Pa ovo svaka dva dana novih 50 miliona duga. Masala...a zna li iko u sta se ulazu te pare?

ODGOVORITE
Name

Mira

22.06.2026 16:33

Pa u njihove guzice proklete ne trebalo im

Name

ReGps

22.06.2026 16:45

Ja pito kazu za nasu administraciju htio dalje da pitam a onda mi rekose sve smo vam objasnimi

Name

Zna se

22.06.2026 16:56

Da bi vrhunac pljacke dostiga kum Savo vepar mora svaki dan da se zaduzuje po 50 miliona.dabogdavam zadnji bili ,sve dali najmilijima za hemiterapije.

Name

Ujko

22.06.2026 16:19

Ništa neobično, ono što zna vlada burleskonija to i čini. Para nikad dosta, skupi su automobili helikopteri i avioni a proizvodnja gotovo ugašena Narod će opet za njih glasati, ako bar zakrpe rupe na putevima.

ODGOVORITE
Name

Rade

22.06.2026 16:19

Nemogu shvatiti kako se moze zaduzivati svaki mjesec 50 plus ono po 500 miliona i pricaju bajke znaci oni se zaduze ono sto pokradu to su milijarde

ODGOVORITE
Name

Ttt

22.06.2026 16:23

Mamicu vam fašističku. Ocete. Ikad otići. Dubradi

ODGOVORITE
Name

Valjuga

22.06.2026 18:30

Bem vam poreklo,kadce da vam bude dosta..dzohari i hapaci.

Name

Zoki

22.06.2026 16:39

Sve lopov do lopova jebeš zemlju u kojoj je lopovluk uzor

ODGOVORITE
Name

Cccccc

22.06.2026 16:41

Za šta se više zadužuju?

ODGOVORITE
Name

RS U DUGOVIMA BEZ POKRICA!?

22.06.2026 16:43

Ako ova zaduženja idu van ikakve kontrole,to je evidntno!i!Ali,pitanje,da li se RS moze zaduzivati kod stranih subjekata,a da ni jedan kredit nije odbijen,što je evidentno!!To je već interesantno za građane RS!Zbog čega?Može se lako desiti da jednog trenutka bude zaduženje bez ikakvoga pokrica/što je već alarm/,šta to znači?Znači da će RS morati da sve dugove plati ,bukvalno,prenošenjem kompletne imovine kreditorima!!!!Znači,svjesna,"prodaja"Entitete RS stranim faktorima...

ODGOVORITE
Name

67

22.06.2026 16:44

Pa vide da je narod debilan, sto da ne.

ODGOVORITE
Name

Najezda skakavaca

22.06.2026 16:54

Ovako bi i moj sin iz Osnovne skole mogao voditi drzavu. Trebaju pare za penzije-zaduzim se, trebaju pare za plate zaposlenim u javnom sektoru-zaduzim se, trebaju pare za predizbornu kampanju-zaduzim se, trebaju pare.....zaduzim se. Ko ce i kako ce vracati dugove? Jebe mi se, necu ja.

ODGOVORITE
Name

Realno

22.06.2026 17:20

Kamatna stopa od 4,28% na trezorske zapise od godinu dana govori o (ne)kredibilitetu RS...Očepili su se sektaši kao Mujo kad se vadi na kocki...neka nam je Bog na pomoci

ODGOVORITE
Name

Tour

22.06.2026 17:53

Kad se, nezavisno od skale (domacinstvo, firma, opstina, drzava), zaduzujes svaki drugi dan da bi funkcionisao, tu nesto debelo nije u redu s finansijama. Zamislite kucu u kojoj se domacin zaduzuje svaki drugi dan. E tako je i s ovom RS, kojoj najbolje pristaje ime RaSpikuca. Jos kad posestrima FBiH dobije prave koeficijente za raspodjelu PDVa (a do toga ce sigurno doci jednog dana), bice to drama i kolaps.

ODGOVORITE
Name

Rade

22.06.2026 17:57

Ovo je više od kriminala . Ovo je diverzija vladajuće klase nad državom . Postoji li neko da može ovo da zaustavi i pohapsi sve njih koji u tome učesvuju .

ODGOVORITE
Name

Agro

22.06.2026 18:13

Režim grabi punom parom do oktobra. Onda uz skenere i poštene izbore može lako izgubiti vlast.

ODGOVORITE
Name

Zaja

22.06.2026 18:54

Nisu oni krivi nego ovi plitkoumni i pohlepni koji glasaju za njih . Uvjek je bilo lopova al nije uvjrk bilo ovoliko debilnog naroda,sa sve sloganom Jer volimo Srpsku !

ODGOVORITE