Minić o zaduživanju: Mi smo na konju sa Dodikom!
„Sa našim predsjednikom Miloradom Dodikom, mi smo na konju: tako se u narodu kaže kad nam ide dobro, a sad nam je krenulo mnogo dobro!
Republika Srpska 21.06.2026 | 07:02To je zbog toga što predsjednik i svi mi zaista naporno i vrijedno radimo kao konji, što se kaže, prosto izgaramo u ovom istorijskom poslu za narod, da se ponekad uplašim da ne sagorimo od posla. Ali, da ne radimo toliko, nikad ne bi' imali galopirajući rast BDP-a od 2,1 odsto kao sada!“, izjavio je premijer Republike Srpske Savo Minić za Javni TV servis.
“Slušam ove iz nenarodne opozicije kako pametuju da smo prezaduženi i grohotom se smijem! Oni pojma nemaju da mi ostajemo baš nisko zaduženi i sad kad smo povećali naša dugoročna zaduženja zajedno sa garancijama za još milijardu i 300 miliona maraka.
A mogli bi’ i više, al’ nećemo još! Evo, predsjednik Dodik je izračunao da je naš BDP oko 20 milijardi maraka, a mi zaduženi nepunih 7 milijardi, znači nešto malo više od trećine BDP-a. A mjereći po BDP-u, Njemačka je zadužena skoro duplo više nego mi, a Amerika čak tri i po puta više od nas!
Znači, oni lako mogu bankrotirati mnogo prije nego mi, al’ neće, jer se oni tako razvijaju uz pomoć zaduženja, samo ovdje nama neki nazovi stručnjaci osporavaju da se i mi isto tako razvijamo. Oni bi htjeli da mi spadnemo s konja na magarca, al’ to se nama ne može desiti!”, tvrdi Minić.
“Priznajem da mi iz SNSD-a nekad, figurativno rečeno, zajašemo predsjednika Dodika, jer nam je lakše da nas on nosi na svojim leđima kao najsnažniji i najmudriji među nama. A to ne bi’ trebalo da radimo, zato sam mu rek’o: kume, odmori malo, nemoj svuda letjeti, mi ćemo završiti dio poslova, nemoj da preforsiraš kad nam budeš najviše trebao pred izbore.
A on će skromno: neka, kume, ja stvarno mogu da radim kao konj kad vidim svoje velike rezultate, al’ mnogi drugi ne rade koliko bi mogli, potjeraj to malo da ne bi’ kaskali u rastu BDP-a!”, prepričao je Minić.
“Neki dan me zvao i predsjednik Narodne skupštine Nenad Stevandić, pa kaže: vješačka inteligencija mi je rekla da smo baš malo zaduženi, da se Nijemci i Amerikanci samo čudom spasavaju od bankrota, zato svaka nama čast, mi možemo mirno da spavamo kad ne moramo k’o oni da čekamo čuda da se dese!
Nego, upita Nenad, jes’ ti razmišljao da se mi još malo više zadužimo, da napravimo jedan veći investicioni bum? Naravno da jesam, al’ sam prvo pitao kuma, jer on zna više od vještačke inteligencije.
Kažem kumu da nas investitori vuku za rukav, nude povoljne kredite, odgođeno plaćanje, a on će na to: ne smijemo biti lakomi na pare, kume, nemoj da ispadnemo vjeverice, jes’ vidio kako nas zamalo nisu opljačkali oni mešetari iz Vijadukta i Rašid Serdarov za 400 miliona maraka?
Treba samo ići na berze, i to kad nam daju povoljne kamate: kao kad smo se skoro zadužili u Londonu za milijardu i po maraka plus kamate od svega 500 miliona maraka! Znači, treba da skočimo u pravom momentu, a ne samo da vičemo ‘hop, hop’!
Zato, kaže kum, sačekaj da prvo uzmemo još ovih milijardu i 300 miliona maraka, pa ćemo poslije lako hopa-cupa, razumiješ? Pa, vi sad gledajte šta bi s nama bilo da nam nije predsjednika Dodika!”, poručio je Minić.
Tekst je satiričnog karaktera
autor: Slobodan Durmanović

Komentari / 73
Ostavite komentarVidkovic
21.06.2026 07:04Je prava faca iz Kostolac👃👃👃
ODGOVORITEVladimir.V3
21.06.2026 08:07A kako rece onaj Vladika presjednik nicega,on je presjednik glupaka i ludak koji su sebi samo pljacku umislili u glavi.
Borac
21.06.2026 08:13Konj nas jasi vec godinama.
Re Vidikovac
21.06.2026 09:48Miniću ,ugušićeš se koliko ga flautaš Dodiju,duboko grlo je za žebe!
DOK HOLIDEJ
21.06.2026 17:46TO ZNAČI DA JE DODIK KONJ NEOMALOVAŽAVAJTE PLEMENITU ŽIVOTINJU POREDIĆI JE SA KONJOM.
Ларс
21.06.2026 22:29Е Минићу велике главе, али стварно празне. Главоња до главоње, нигде памети
AKO TI MINCU
21.06.2026 07:06Mislis tako, onda ni citaoci ne mogu drukcije misliti o konjima, pa i ovom koga pominjes.
ODGOVORITEWww
21.06.2026 07:07Zar tako kumic kumu nisi valjda mislio da ti je kum konj pa ga jašeš hahaha
ODGOVORITEGoran
21.06.2026 07:08A mi smo konji, sa ili bez satire.
ODGOVORITESta reci
21.06.2026 07:15Ovaj Dodikov plivadon ,itiligentan Bravo za tebe.😳
ODGOVORITERaso
21.06.2026 07:19Ne, vi ste konji na kojima jase Dodik!
ODGOVORITEDRAGAN
21.06.2026 07:19TO SE KAŽE MI SMO DOBRO SA KONJOM DODIKOM.
ODGOVORITEGlas
21.06.2026 07:26Pa nista drugo ne mogu ni napraviti sem maketa u koje samo mogu isti da gledaju i mastaju
ODGOVORITEVeteran
21.06.2026 07:27Narod je konj koji vas ne zbaci sa sedla
ODGOVORITENikolaj
21.06.2026 08:11Kad dva kuma uzjahaju narod ma to je milina nezna se koji je vise opljackao.
Mrgud
21.06.2026 07:31Pa i mismo ma konju kad imamo Dodik ali koji to jase na celu kolone ,,naravno da vam dobro ide kad svaki dan drzavu vodite u duznicko ropstvo i pljackate..mafijo mafijaska
ODGOVORITEMajor04
21.06.2026 07:32E MOJ SAVO MOJ LUDACE ODAVNO VI JASETE OVAJ GLUPI NAROD,A TI I DODIK KUM POSEBNO VISTE GLAVNI KAUBOJI.
ODGOVORITEJa
21.06.2026 08:10Mislis kum lovacki sumar ,pa on godinama nije izkazio iz sume pa sad se okurazio a jezicinu ne uvlaci bemu porijeklo.
Savo
21.06.2026 12:50Imenjak lovac moram se ga javno odrec ili promijeniti ime.
Panjik
21.06.2026 07:39Dobar vam konj mislim ima ga.
ODGOVORITERe
21.06.2026 08:08Za malja i bica najbolji
Sanela
21.06.2026 07:55Ti nisi sa dodikom na konju vec sta vas dvojica konji dobro si rekao a koliko lazes kako se mozes pogledat u ogledalo da li te je imalo srem
ODGOVORITELudak
21.06.2026 08:11Ovo se ne moze podvesti ni pod satinu ivakva je retorika Minica..moj Minicu sprdnja si od covjeka..vidis kako te satiricari gledaju..ti si bas bas ludak.
Čedo
21.06.2026 08:19Koliko čovijek mora biti lud kada se zadužuje da se ljvali da je na konju alal vera pravniče svaka ti je Njegiševa
AJDE Re
21.06.2026 10:15ŠTA SI SE USPAVO USTAJ PREGLEDAJ KOMENTARE KAKAV JE PRAVOPIS.
Ухх
21.06.2026 10:44Zašto da se stidi kobile, zašto?
Banja luka
21.06.2026 08:11Pokrali ste sve redom i još širite tolike laži,o mater vi jedan drugom.Penzije vam nula naj gori smo i svijetu.Mrš samo znate lagati i keziti se narodu u lice.Koji predsjednik ničega je...te on
ODGOVORITEJeli moguce
21.06.2026 08:12Da premijer jedne drzave u izjavi pominje konja,zamisli te samo sta smo mi dopustili i sta nam rade!!!Doduse kad pogleda covjek ovu sliku sa facama ne opterecenim inteligencijom sve ti bude jasno!Lopovi,narko dileri,sverceri e to nas vodi moj narode a put je jasan sa ovim ljudima....
ODGOVORITEđiđi miđi
21.06.2026 08:16Imamo mi čitavu ergelu konja, blago nama.
ODGOVORITERe
21.06.2026 08:22Kada vas u oktobru Blanuša pobjedi na izborima, biće bježanija kud koji lopine papaka 25 g u RS.
ODGOVORITEDoland Mlađi Džunior
21.06.2026 08:24Vi ste konji, a Dodik je na vama.
ODGOVORITEMićo
21.06.2026 08:30Daj još milijardu za gospodina
ODGOVORITESATIRO BOG TE ĈUVA
21.06.2026 08:32VLAST NAŜA U RS ..TO SU FUKARE NRPISMENE NRPBRAZOVANE KOJI NISU DALJE OD GRADISKE ZIVJELI..OTISLI JESU NA DAN VODA LI IH KO MEDEDE ALI NISU ZIVJELI U NORMALNIM PRAVNIM DEMOKRATSKIM RAZVIJENIM DRUSTVIMA ..PIJACARA JE NAPRAVILO NA PIJACI ..SKOLA UKRADI ZAJEBI PREVARI PODVALI UKRADI ZDERI SAMO SEBI I SEBI ..TO JE ZIVOTINJSKI INSTIK . SEBI I SEBI ..GLADNIK KRVOPIJA PIJACAR KONOBARICA MALI ONAJ IGOR ONAJ JE ZLO NEVIDENO JEB.MA..U GU..SATIRO ..
ODGOVORITE0z
21.06.2026 08:33Pa vi i jeste konji al marke DORAT
ODGOVORITEOz
21.06.2026 08:35Nemojte konjima kvarit prosjek to su plemenite zivotinje vi ste marva nevidjena
ODGOVORITEZEKAN I DORAT
21.06.2026 08:35KONJI MILORAD DORAT I MINIC ZEKANA KOBILA . U JEB DVO POD REP..DUBRAD ..SEOSKA..U OKTOBRU PADAJU ONDA TOBIJA TAMNICA IZ TAMNICE NEKA SE BRANE..NE SA SLOBODE..
ODGOVORITEТртоје Ситносер Први
21.06.2026 08:37Додиг, Стевандић, Вишковић, Будимир, Стевановић, Минић,... нису умиљате животиње - коњи. Они су класични примјерци - НИЛСКИХ КОЊА.
ODGOVORITE.....
21.06.2026 08:43Ti si pogotovo na nekoj stvari sa njim....
ODGOVORITEHreša
21.06.2026 08:47Ti si Miniću konj marke Dorat. Dodik je međed, a ta dva burska smrada su jazavci, Debeli i Dukićev dispečer.
ODGOVORITEĐoksi
21.06.2026 08:48Imaga ima dobar za štrafanje😂😂😂
ODGOVORITEJana
21.06.2026 08:56Molim vas da ne vredjate prave konje kad ih uporedjujete sa ovom dvojicom ,,bisera",jer konji su čestiti i plemeniti i zasluzuju poštovanje
ODGOVORITEMiki
21.06.2026 09:10Upravu je mi smo ostali na konjima dok se oni voze skupim limuzinama
ODGOVORITEMajevica
21.06.2026 09:12Kako vidim na ovoj slici su tri magarca. Ma i toje dobro ovo su tri rage
ODGOVORITEOlja
21.06.2026 09:12Dobar neki konj.Ali nije on k9nj on je magarac
ODGOVORITEРсс
21.06.2026 09:19Не читају ништа сем наслова, једни. Не знају шта значи "сатирично", други. А воле да коментаришу , многи.
ODGOVORITERile
21.06.2026 09:25Jesi Savo pravi domaćin čuj sta reče
ODGOVORITEStranac
21.06.2026 09:26Niste vi ni ko magarci,konji su za vas visocanstvo.Ako ovako prica covjek njegove pozicije,unisteni smo.
ODGOVORITERoki
21.06.2026 09:43Hahahah, niste vi na konju već sa konjem, samo što ste nešto obrnuli, on jaše vas umjesto vi njega.
ODGOVORITEMA LJUDI
21.06.2026 09:44KONJI DODIG I MINIĆ A KOBILA ZELJKA..A ÐOKIC MAGARAC..KOSARAC OVAN VULICKA KOZA A LJUBOJEVICKE NEMA VISE AMIN..GOSPODU MOLILUJ..AMIN
ODGOVORITELele
21.06.2026 09:44Koje budale majko bozija nemaju pojma sta pricaju lopovi i ova mafija
ODGOVORITEBoban
21.06.2026 10:12Pa toje najveca budaletina itaj sto govori kao itaj kojega pominje kadbi rekao dasu konji uvrediobi konje jer konjsu prepametni zaote budaletine
ODGOVORITEBOBA
21.06.2026 10:19Ne vjerovatna priča .Zaboravili ste da su mnogi sa konja spali na magarca.Sve nam je to naša borba dala.Puna usta su vam naroda ali kojeg naroda? Bolest je uhvatila maha jedino što se vidi sve ostalo je gluma.
ODGOVORITEMile
21.06.2026 10:24Nešto trtlja o ekonomskim kategorijama a niko mu nije rek'o kad Amerika bankrotira ceo svet puca po šavovima i tone u recesiju a Srpska ako bankrotira niko neće ni trepnuti osim ojađenog stanovništva. Kakvo mu je to idiotsko poteđenje!?
ODGOVORITEMilanko
21.06.2026 10:30Jeste satira a I konj ima Roku trajanja(oktobar)
ODGOVORITE???
21.06.2026 10:43Satira da,ali istina je da je vas nekoliko oko njega stvarno na konju,a ostali narod......
ODGOVORITESrbin
21.06.2026 10:46Ajde bruko jedna tupava , ti porediš mali entitet Srpsku na Balkanu sa jednom Amerikom I Njemačkom... Eeeeej ionako si običan primitivni seljak kome se svako iole pametan smije ,urazumi se I ne hvali se sa našom proposition. Dobro vam ide sa kumom , ukinite javne kuhinje za bebe , jenini entitet u Evropi koji tu vrstu novorođenim bebama nudi !
ODGOVORITEMika
21.06.2026 11:02Mada satira ali jasno govori o retardima koji vode Srbsku.
ODGOVORITEJapanac
21.06.2026 11:13Gledaj Gladnog Lihvara Zorana Stevanovića pljačkaša , sav novac što ukrade od Kompanije Alumina iznosi u Beč Austrija gdje ima luksuzne stanove..
ODGOVORITESikter more
21.06.2026 11:21Sa njim smo na nečemu drugom.
ODGOVORITEZoka
21.06.2026 11:22Možda i Ilon Mask stigne u vladu da nauči nešto.
ODGOVORITEBLu"anin
21.06.2026 11:26Teško narodu sa takvom kriminalnom bandom . Uništili osiromašili R Srpsku avi teški po nekoliko milijardi . Narode glupi šta vam radi ova korumpirana banda . Legalno vas kradu. A vi to volite
ODGOVORITEDovla
21.06.2026 11:28Ti si konj kojeg jase Savo Minicu i koji ne smije da mrdne,a ni da prdne dok mu gazda ne kaze.
ODGOVORITEWww
21.06.2026 11:36Vi niste konji vi ste. Hitler.
ODGOVORITEMro
21.06.2026 11:46Minic bi jedino bio dobar za reportera pijacnog barometra
ODGOVORITEČuj na konju!
21.06.2026 12:06Hahaha pa ovi nam se rugaju u lice! Doduše vi i jeste na konju,nema dileme,imate sve što poželite,avione,kamione,milione,ljubavnice,sluge..... A najstrasnije od svega je što vas i ovi što su na magarcu ili bez magarca podržavaju! A kad dođu dugovi na naplatu za vas mi je lako vi ćete na magarca a đe će ovi nesretnici sam Bog zna. Zato samo jašite,i treba,i treba!!!! I nemojte se sekirati magaraca nikada neće nestati! Điha,điha,četri noge......
ODGOVORITERoki
21.06.2026 12:06Bokte, što je najgore, ovaj tekst nije satiričnog karaktera .
ODGOVORITExxx
21.06.2026 12:16jest alije taj konj sipljiv i copav
ODGOVORITEStranac
21.06.2026 12:24Izvini se konjima,ne vrijedjaj,vi ste kljusine.
ODGOVORITE.Ggg
21.06.2026 12:28ne pominjite konje.konji su plemenite i korisni idioti,a ovi stakori su naglodali republiku srpsku sa svih strana.
ODGOVORITEMrki
21.06.2026 13:03Minicu bolje bi bilo da ste na Kobili ljepse bi vam bilo ostalo je jos malo do izbora jasite jos to vremena a posle Zatvor I robija tamo cete imati besplatan smjestaj I hranu za pozeljeti
ODGOVORITESasa Banjaluka
21.06.2026 13:37To su sve budale...budala budalu naziva predsjednikom..tog ludila nema nigdje..
ODGOVORITETi
21.06.2026 13:52Ti si naivna konjina izabrana po treći put na silu da te dodik jaše,proći ćeš kao i đajić i radojčić posle oktobra, ne varajte se da će vam sve biti med i mleko do izbora,nije narod lud više,sve se vidi.
ODGOVORITEЉубо
21.06.2026 17:28Коњи су племените животиње за разлику од вас
ODGOVORITE