Minić o zaduživanju: Mi smo na konju sa Dodikom!

„Sa našim predsjednikom Miloradom Dodikom, mi smo na konju: tako se u narodu kaže kad nam ide dobro, a sad nam je krenulo mnogo dobro!

Republika Srpska 21.06.2026 | 07:02
Minić o zaduživanju: Mi smo na konju sa Dodikom!

To je zbog toga što predsjednik i svi mi zaista naporno i vrijedno radimo kao konji, što se kaže, prosto izgaramo u ovom istorijskom poslu za narod, da se ponekad uplašim da ne sagorimo od posla. Ali, da ne radimo toliko, nikad ne bi' imali galopirajući rast BDP-a od 2,1 odsto kao sada!“, izjavio je premijer Republike Srpske Savo Minić za Javni TV servis.

“Slušam ove iz nenarodne opozicije kako pametuju da smo prezaduženi i grohotom se smijem! Oni pojma nemaju da mi ostajemo baš nisko zaduženi i sad kad smo povećali naša dugoročna zaduženja zajedno sa garancijama za još milijardu i 300 miliona maraka.

A mogli bi’ i više, al’ nećemo još! Evo, predsjednik Dodik je izračunao da je naš BDP oko 20 milijardi maraka, a mi zaduženi nepunih 7 milijardi, znači nešto malo više od trećine BDP-a. A mjereći po BDP-u, Njemačka je zadužena skoro duplo više nego mi, a Amerika čak tri i po puta više od nas!

Znači, oni lako mogu bankrotirati mnogo prije nego mi, al’ neće, jer se oni tako razvijaju uz pomoć zaduženja, samo ovdje nama neki nazovi stručnjaci osporavaju da se i mi isto tako razvijamo. Oni bi htjeli da mi spadnemo s konja na magarca, al’ to se nama ne može desiti!”, tvrdi Minić.

“Priznajem da mi iz SNSD-a nekad, figurativno rečeno, zajašemo predsjednika Dodika, jer nam je lakše da nas on nosi na svojim leđima kao najsnažniji i najmudriji među nama. A to ne bi’ trebalo da radimo, zato sam mu rek’o: kume, odmori malo, nemoj svuda letjeti, mi ćemo završiti dio poslova, nemoj da preforsiraš kad nam budeš najviše trebao pred izbore.

A on će skromno: neka, kume, ja stvarno mogu da radim kao konj kad vidim svoje velike rezultate, al’ mnogi drugi ne rade koliko bi mogli, potjeraj to malo da ne bi’ kaskali u rastu BDP-a!”, prepričao je Minić.

“Neki dan me zvao i predsjednik Narodne skupštine Nenad Stevandić, pa kaže: vješačka inteligencija mi je rekla da smo baš malo zaduženi, da se Nijemci i Amerikanci samo čudom spasavaju od bankrota, zato svaka nama čast, mi možemo mirno da spavamo kad ne moramo k’o oni da čekamo čuda da se dese!

Nego, upita Nenad, jes’ ti razmišljao da se mi još malo više zadužimo, da napravimo jedan veći investicioni bum? Naravno da jesam, al’ sam prvo pitao kuma, jer on zna više od vještačke inteligencije.

Kažem kumu da nas investitori vuku za rukav, nude povoljne kredite, odgođeno plaćanje, a on će na to: ne smijemo biti lakomi na pare, kume, nemoj da ispadnemo vjeverice, jes’ vidio kako nas zamalo nisu opljačkali oni mešetari iz Vijadukta i Rašid Serdarov za 400 miliona maraka?

Treba samo ići na berze, i to kad nam daju povoljne kamate: kao kad smo se skoro zadužili u Londonu za milijardu i po maraka plus kamate od svega 500 miliona maraka! Znači, treba da skočimo u pravom momentu, a ne samo da vičemo ‘hop, hop’!

Zato, kaže kum, sačekaj da prvo uzmemo još ovih milijardu i 300 miliona maraka, pa ćemo poslije lako hopa-cupa, razumiješ? Pa, vi sad gledajte šta bi s nama bilo da nam nije predsjednika Dodika!”, poručio je Minić.  

Tekst je satiričnog karaktera

autor: Slobodan Durmanović

Komentari / 73

Ostavite komentar
Name

Vidkovic

21.06.2026 07:04

Je prava faca iz Kostolac👃👃👃

ODGOVORITE
Name

Vladimir.V3

21.06.2026 08:07

A kako rece onaj Vladika presjednik nicega,on je presjednik glupaka i ludak koji su sebi samo pljacku umislili u glavi.

Name

Borac

21.06.2026 08:13

Konj nas jasi vec godinama.

Name

Re Vidikovac

21.06.2026 09:48

Miniću ,ugušićeš se koliko ga flautaš Dodiju,duboko grlo je za žebe!

Name

DOK HOLIDEJ

21.06.2026 17:46

TO ZNAČI DA JE DODIK KONJ NEOMALOVAŽAVAJTE PLEMENITU ŽIVOTINJU POREDIĆI JE SA KONJOM.

Name

Ларс

21.06.2026 22:29

Е Минићу велике главе, али стварно празне. Главоња до главоње, нигде памети

Name

AKO TI MINCU

21.06.2026 07:06

Mislis tako, onda ni citaoci ne mogu drukcije misliti o konjima, pa i ovom koga pominjes.

ODGOVORITE
Name

Www

21.06.2026 07:07

Zar tako kumic kumu nisi valjda mislio da ti je kum konj pa ga jašeš hahaha

ODGOVORITE
Name

Goran

21.06.2026 07:08

A mi smo konji, sa ili bez satire.

ODGOVORITE
Name

Sta reci

21.06.2026 07:15

Ovaj Dodikov plivadon ,itiligentan Bravo za tebe.😳

ODGOVORITE
Name

Raso

21.06.2026 07:19

Ne, vi ste konji na kojima jase Dodik!

ODGOVORITE
Name

DRAGAN

21.06.2026 07:19

TO SE KAŽE MI SMO DOBRO SA KONJOM DODIKOM.

ODGOVORITE
Name

Glas

21.06.2026 07:26

Pa nista drugo ne mogu ni napraviti sem maketa u koje samo mogu isti da gledaju i mastaju

ODGOVORITE
Name

Veteran

21.06.2026 07:27

Narod je konj koji vas ne zbaci sa sedla

ODGOVORITE
Name

Nikolaj

21.06.2026 08:11

Kad dva kuma uzjahaju narod ma to je milina nezna se koji je vise opljackao.

Name

Mrgud

21.06.2026 07:31

Pa i mismo ma konju kad imamo Dodik ali koji to jase na celu kolone ,,naravno da vam dobro ide kad svaki dan drzavu vodite u duznicko ropstvo i pljackate..mafijo mafijaska

ODGOVORITE
Name

Major04

21.06.2026 07:32

E MOJ SAVO MOJ LUDACE ODAVNO VI JASETE OVAJ GLUPI NAROD,A TI I DODIK KUM POSEBNO VISTE GLAVNI KAUBOJI.

ODGOVORITE
Name

Ja

21.06.2026 08:10

Mislis kum lovacki sumar ,pa on godinama nije izkazio iz sume pa sad se okurazio a jezicinu ne uvlaci bemu porijeklo.

Name

Savo

21.06.2026 12:50

Imenjak lovac moram se ga javno odrec ili promijeniti ime.

Name

Panjik

21.06.2026 07:39

Dobar vam konj mislim ima ga.

ODGOVORITE
Name

Re

21.06.2026 08:08

Za malja i bica najbolji

Name

Sanela

21.06.2026 07:55

Ti nisi sa dodikom na konju vec sta vas dvojica konji dobro si rekao a koliko lazes kako se mozes pogledat u ogledalo da li te je imalo srem

ODGOVORITE
Name

Ludak

21.06.2026 08:11

Ovo se ne moze podvesti ni pod satinu ivakva je retorika Minica..moj Minicu sprdnja si od covjeka..vidis kako te satiricari gledaju..ti si bas bas ludak.

Name

Čedo

21.06.2026 08:19

Koliko čovijek mora biti lud kada se zadužuje da se ljvali da je na konju alal vera pravniče svaka ti je Njegiševa

Name

AJDE Re

21.06.2026 10:15

ŠTA SI SE USPAVO USTAJ PREGLEDAJ KOMENTARE KAKAV JE PRAVOPIS.

Name

Ухх

21.06.2026 10:44

Zašto da se stidi kobile, zašto?

Name

Banja luka

21.06.2026 08:11

Pokrali ste sve redom i još širite tolike laži,o mater vi jedan drugom.Penzije vam nula naj gori smo i svijetu.Mrš samo znate lagati i keziti se narodu u lice.Koji predsjednik ničega je...te on

ODGOVORITE
Name

Jeli moguce

21.06.2026 08:12

Da premijer jedne drzave u izjavi pominje konja,zamisli te samo sta smo mi dopustili i sta nam rade!!!Doduse kad pogleda covjek ovu sliku sa facama ne opterecenim inteligencijom sve ti bude jasno!Lopovi,narko dileri,sverceri e to nas vodi moj narode a put je jasan sa ovim ljudima....

ODGOVORITE
Name

điđi miđi

21.06.2026 08:16

Imamo mi čitavu ergelu konja, blago nama.

ODGOVORITE
Name

Re

21.06.2026 08:22

Kada vas u oktobru Blanuša pobjedi na izborima, biće bježanija kud koji lopine papaka 25 g u RS.

ODGOVORITE
Name

Doland Mlađi Džunior

21.06.2026 08:24

Vi ste konji, a Dodik je na vama.

ODGOVORITE
Name

Mićo

21.06.2026 08:30

Daj još milijardu za gospodina

ODGOVORITE
Name

SATIRO BOG TE ĈUVA

21.06.2026 08:32

VLAST NAŜA U RS ..TO SU FUKARE NRPISMENE NRPBRAZOVANE KOJI NISU DALJE OD GRADISKE ZIVJELI..OTISLI JESU NA DAN VODA LI IH KO MEDEDE ALI NISU ZIVJELI U NORMALNIM PRAVNIM DEMOKRATSKIM RAZVIJENIM DRUSTVIMA ..PIJACARA JE NAPRAVILO NA PIJACI ..SKOLA UKRADI ZAJEBI PREVARI PODVALI UKRADI ZDERI SAMO SEBI I SEBI ..TO JE ZIVOTINJSKI INSTIK . SEBI I SEBI ..GLADNIK KRVOPIJA PIJACAR KONOBARICA MALI ONAJ IGOR ONAJ JE ZLO NEVIDENO JEB.MA..U GU..SATIRO ..

ODGOVORITE
Name

0z

21.06.2026 08:33

Pa vi i jeste konji al marke DORAT

ODGOVORITE
Name

Oz

21.06.2026 08:35

Nemojte konjima kvarit prosjek to su plemenite zivotinje vi ste marva nevidjena

ODGOVORITE
Name

ZEKAN I DORAT

21.06.2026 08:35

KONJI MILORAD DORAT I MINIC ZEKANA KOBILA . U JEB DVO POD REP..DUBRAD ..SEOSKA..U OKTOBRU PADAJU ONDA TOBIJA TAMNICA IZ TAMNICE NEKA SE BRANE..NE SA SLOBODE..

ODGOVORITE
Name

Тртоје Ситносер Први

21.06.2026 08:37

Додиг, Стевандић, Вишковић, Будимир, Стевановић, Минић,... нису умиљате животиње - коњи. Они су класични примјерци - НИЛСКИХ КОЊА.

ODGOVORITE
Name

.....

21.06.2026 08:43

Ti si pogotovo na nekoj stvari sa njim....

ODGOVORITE
Name

Hreša

21.06.2026 08:47

Ti si Miniću konj marke Dorat. Dodik je međed, a ta dva burska smrada su jazavci, Debeli i Dukićev dispečer.

ODGOVORITE
Name

Đoksi

21.06.2026 08:48

Imaga ima dobar za štrafanje😂😂😂

ODGOVORITE
Name

Jana

21.06.2026 08:56

Molim vas da ne vredjate prave konje kad ih uporedjujete sa ovom dvojicom ,,bisera",jer konji su čestiti i plemeniti i zasluzuju poštovanje

ODGOVORITE
Name

Miki

21.06.2026 09:10

Upravu je mi smo ostali na konjima dok se oni voze skupim limuzinama

ODGOVORITE
Name

Majevica

21.06.2026 09:12

Kako vidim na ovoj slici su tri magarca. Ma i toje dobro ovo su tri rage

ODGOVORITE
Name

Olja

21.06.2026 09:12

Dobar neki konj.Ali nije on k9nj on je magarac

ODGOVORITE
Name

Рсс

21.06.2026 09:19

Не читају ништа сем наслова, једни. Не знају шта значи "сатирично", други. А воле да коментаришу , многи.

ODGOVORITE
Name

Rile

21.06.2026 09:25

Jesi Savo pravi domaćin čuj sta reče

ODGOVORITE
Name

Stranac

21.06.2026 09:26

Niste vi ni ko magarci,konji su za vas visocanstvo.Ako ovako prica covjek njegove pozicije,unisteni smo.

ODGOVORITE
Name

Roki

21.06.2026 09:43

Hahahah, niste vi na konju već sa konjem, samo što ste nešto obrnuli, on jaše vas umjesto vi njega.

ODGOVORITE
Name

MA LJUDI

21.06.2026 09:44

KONJI DODIG I MINIĆ A KOBILA ZELJKA..A ÐOKIC MAGARAC..KOSARAC OVAN VULICKA KOZA A LJUBOJEVICKE NEMA VISE AMIN..GOSPODU MOLILUJ..AMIN

ODGOVORITE
Name

Lele

21.06.2026 09:44

Koje budale majko bozija nemaju pojma sta pricaju lopovi i ova mafija

ODGOVORITE
Name

Boban

21.06.2026 10:12

Pa toje najveca budaletina itaj sto govori kao itaj kojega pominje kadbi rekao dasu konji uvrediobi konje jer konjsu prepametni zaote budaletine

ODGOVORITE
Name

BOBA

21.06.2026 10:19

Ne vjerovatna priča .Zaboravili ste da su mnogi sa konja spali na magarca.Sve nam je to naša borba dala.Puna usta su vam naroda ali kojeg naroda? Bolest je uhvatila maha jedino što se vidi sve ostalo je gluma.

ODGOVORITE
Name

Mile

21.06.2026 10:24

Nešto trtlja o ekonomskim kategorijama a niko mu nije rek'o kad Amerika bankrotira ceo svet puca po šavovima i tone u recesiju a Srpska ako bankrotira niko neće ni trepnuti osim ojađenog stanovništva. Kakvo mu je to idiotsko poteđenje!?

ODGOVORITE
Name

Milanko

21.06.2026 10:30

Jeste satira a I konj ima Roku trajanja(oktobar)

ODGOVORITE
Name

???

21.06.2026 10:43

Satira da,ali istina je da je vas nekoliko oko njega stvarno na konju,a ostali narod......

ODGOVORITE
Name

Srbin

21.06.2026 10:46

Ajde bruko jedna tupava , ti porediš mali entitet Srpsku na Balkanu sa jednom Amerikom I Njemačkom... Eeeeej ionako si običan primitivni seljak kome se svako iole pametan smije ,urazumi se I ne hvali se sa našom proposition. Dobro vam ide sa kumom , ukinite javne kuhinje za bebe , jenini entitet u Evropi koji tu vrstu novorođenim bebama nudi !

ODGOVORITE
Name

Mika

21.06.2026 11:02

Mada satira ali jasno govori o retardima koji vode Srbsku.

ODGOVORITE
Name

Japanac

21.06.2026 11:13

Gledaj Gladnog Lihvara Zorana Stevanovića pljačkaša , sav novac što ukrade od Kompanije Alumina iznosi u Beč Austrija gdje ima luksuzne stanove..

ODGOVORITE
Name

Sikter more

21.06.2026 11:21

Sa njim smo na nečemu drugom.

ODGOVORITE
Name

Zoka

21.06.2026 11:22

Možda i Ilon Mask stigne u vladu da nauči nešto.

ODGOVORITE
Name

BLu"anin

21.06.2026 11:26

Teško narodu sa takvom kriminalnom bandom . Uništili osiromašili R Srpsku avi teški po nekoliko milijardi . Narode glupi šta vam radi ova korumpirana banda . Legalno vas kradu. A vi to volite

ODGOVORITE
Name

Dovla

21.06.2026 11:28

Ti si konj kojeg jase Savo Minicu i koji ne smije da mrdne,a ni da prdne dok mu gazda ne kaze.

ODGOVORITE
Name

Www

21.06.2026 11:36

Vi niste konji vi ste. Hitler.

ODGOVORITE
Name

Mro

21.06.2026 11:46

Minic bi jedino bio dobar za reportera pijacnog barometra

ODGOVORITE
Name

Čuj na konju!

21.06.2026 12:06

Hahaha pa ovi nam se rugaju u lice! Doduše vi i jeste na konju,nema dileme,imate sve što poželite,avione,kamione,milione,ljubavnice,sluge..... A najstrasnije od svega je što vas i ovi što su na magarcu ili bez magarca podržavaju! A kad dođu dugovi na naplatu za vas mi je lako vi ćete na magarca a đe će ovi nesretnici sam Bog zna. Zato samo jašite,i treba,i treba!!!! I nemojte se sekirati magaraca nikada neće nestati! Điha,điha,četri noge......

ODGOVORITE
Name

Roki

21.06.2026 12:06

Bokte, što je najgore, ovaj tekst nije satiričnog karaktera 🫩.

ODGOVORITE
Name

xxx

21.06.2026 12:16

jest alije taj konj sipljiv i copav

ODGOVORITE
Name

Stranac

21.06.2026 12:24

Izvini se konjima,ne vrijedjaj,vi ste kljusine.

ODGOVORITE
Name

.Ggg

21.06.2026 12:28

ne pominjite konje.konji su plemenite i korisni idioti,a ovi stakori su naglodali republiku srpsku sa svih strana.

ODGOVORITE
Name

Mrki

21.06.2026 13:03

Minicu bolje bi bilo da ste na Kobili ljepse bi vam bilo ostalo je jos malo do izbora jasite jos to vremena a posle Zatvor I robija tamo cete imati besplatan smjestaj I hranu za pozeljeti

ODGOVORITE
Name

Sasa Banjaluka

21.06.2026 13:37

To su sve budale...budala budalu naziva predsjednikom..tog ludila nema nigdje..

ODGOVORITE
Name

Ti

21.06.2026 13:52

Ti si naivna konjina izabrana po treći put na silu da te dodik jaše,proći ćeš kao i đajić i radojčić posle oktobra, ne varajte se da će vam sve biti med i mleko do izbora,nije narod lud više,sve se vidi.

ODGOVORITE
Name

Љубо

21.06.2026 17:28

Коњи су племените животиње за разлику од вас

ODGOVORITE