Veliki požar u Derventi, izgorjele kuća i radionica "Majstorović" (VIDEO)
Vatrena stihija progutala je noćas kuću, pomoćne objekte, radionicu i vozila porodice Majstorović, a u požaru, na sreću, nije bilo povrijeđenih.
Republika Srpska 22.06.2026 | 09:35
Pripadnici Teritorijalne vatrogasno – spasilačke jedinice, njih 12 sa četiri vozila, sa vatrom su se borili više časova.
– Riječ je o stambeno – poslovnom objektu „Stolarija Majstorović“ u kojem je noćas, oko dva časa, buknuo požar. Vatra je zahvatila radionicu, garažu i kompletan stambeni objekat. Požar smo lokalizovali oko 5.30 časova, a uz četiri vatrogasna vozila koja su gasila požar, dva su dostavljala vodu. Zbog opasnosti od širenja požara u gašenju su nam pomogla i dva vatrogasna vozila iz Broda – saopštili su iz derventske vatrogasno – spasilačke jedinice.
Vlasnik objekata Miroslav Majstorović kazao je da je štetak totalna i da ima opravdane indicije da je požar podmetnut.

– Šteta je totalna. Kuća, garaže, vozila, radonica, alati i med, sve je izgorjelo. Ovom požaru prethodilo je nekoliko nemilih događaja sa komšijom i imam opravdane sumnje da je vatra podmetnuta – rekao je Majstorović dodajući da je požar prvi primijetio njegov unuk.

– Njega je probudio bljesak vatre, pa je probudio nas ostale ukućane. Istovremeno, i komšije su primijetile požar i pozvali su sve službe, ali nažalost ništa se nije moglo učiniti. Na kraju, važno je da niko nije povrijeđen, a šta ćemo dalje, otom – potom – kazao je Majstorović.
Na terenu još uvijek dežura jedno vatrogasno vozilo, a zvanične informacije tek se očekuju od policije.

Komentari / 6
Ostavite komentarTN
22.06.2026 10:20Jadni ljudi. Radiš i boriš se i sve ode za kratko. Pomoći svi zajedno koliko se može.
ODGOVORITEJoko
22.06.2026 10:50Zalosno je zbog velike stete,a sreca je da nema povrijedjenih.trebale bi kamere pokazat uzrok,danas svaka gotov kuca ima kamere.
ODGOVORITEŽalosno
22.06.2026 11:19Tesko je bilo šta reči ...jer bolest ljusku nemože doktor lečiti samo Može Veterinar tako dolazi vreme bolesti...😎
ODGOVORITEBanja Luka
22.06.2026 11:59Mi u komsiluku imamo isto firmu koja radi drvnu galanteriju. Od prasine, buke i mirisa laka se ne moze prozor otvoriti.. djeca ispastaju, udisu to a sve je kancerogeno. Tako da je covjeku mozda do...lo da trpi.. a institucije nece da zastite stanovnistvo. Takbim preduzecima je mjesto u industrijskoj zoni.. ko nije douivio ne zna kako je.. al panjene tudjeg ne odobravam
BANJA LUKA
22.06.2026 14:43OVI LJUDI BI TREBALI IMATI POMOĆ DOBROG ADVOKATA KOJI BI TREBAO TUŽITI REPUBLIKU SRPSKU ZBOG PRPPUSTA CENTRA ZA SOCIJALNI RAD I POLICIJE...SVE KRAMPOVI I NESTRUČNI LJUDI KAO UHLJEBI STRANAKA. TAKVOG KOMŠIJU JE TREBSLO NAKON PROVEDENIH POSTUPAKA SMJESTITI U ZATVORENI PSIHIJATRIJSKU USTANOVU. TAJ BOLESNIK JE MOGAO UZETO MITRALJEZ I POBITI 20 LJUDI DJECE....JADNI SMO MI SA OVIM SISTEMOM KAKO ŠKOLOVANJA I ZAPOŠLJAVANJA TAKO I UKUPNE ORGANIZACIJE U REPUBLICI....VAŽNO JE DA VLAST MOŽE I DALJE DA PLJAČKA NAROD KOJI JE GLASAJUĆI ZA TAKVE DEBILE SVE TO ZASLUŽIO....A BOĆE, NA ŽALOST, JOŠ GORE....
ODGOVORITERe
22.06.2026 15:13Bravo za komentar