Ештон: Част ми је да помогнем - имплементација је најважнија

Шефица европске дипломатије Кетрин Ештон изјавила је вечерас да је Ивици Дачићу и Хашиму Тачију понудила помоћ у спроводјењу "бриселског споразума", али и у наставку разговора Београда Приштине, истичући да је "имплементација сада најважнија".

Република Српска 22.04.2013 | 22:40
Ештон: Част ми је да помогнем - имплементација је најважнија
Шефица европске дипломатије Кетрин Ештон изјавила је вечерас да је Ивици Дачићу и Хашиму Тачију понудила помоћ у спроводјењу "бриселског споразума", али и у наставку разговора Београда Приштине, истичући да је "имплементација сада најважнија". "Понудила сам да учествујем не само у имплементацији, већ и како буду настављали свој дијалог", рекла је Ештон на конференцији за новинаре после састанка шефова дипломатија чланица Уније, који су у изјавама за медије споразум означили као историјски. "Ја сам на располагању и част ми је да помогнем", нагласила је Ештон. Она је подржала Европску комисију, која је данас препоручила да се са Србијом отворе приступни преговори. "ЕК је навела у извештају да је Србија испунила критеријуме из децембра 2012. године и Европски савет сада може да покрене неопходне процедуре, како би у јуну могао да донесе одлуку о отварању преговора са Србијом", рекла је висока представница ЕУ. Ештон је навела да је завдовољна што је Влада Србије данас једногласно усвојила споразум који је у петак парафиран у Бриселу и што је то такодје учињено у Приштини. "Имплементација је сада најважније. Нешто о чему разговарамо је већ у имплементацији и надам се да ће одлучност коју смо до сада видели постојати и када буде требало примењивати сваки од тих елемената. Подржаћу их у томе", рекла је Ештон. Шефица дипломатије ЕУ је још једном похвалила храброст, лидерство и, како је истакла, одлучност премијера и њихових тимова и оценила да тиме "одводе своје народе од прошлости и воде их у будућност".

Коментари / 0

Оставите коментар