БРИТАНСКА ВЛАДА "ПЛИТКА И НЕЗРЕЛА"

Британска влада је "плитка и незрела" и вијековима игра неконструктивну улогу на Блиском истоку, изјавио је сиријски предсједник Башар ал Асад у интервју за лист "Сандеј тајмс".

Република Српска 03.03.2013 | 13:29
БРИТАНСКА ВЛАДА "ПЛИТКА И НЕЗРЕЛА"
Британска влада је "плитка и незрела" и вијековима игра неконструктивну улогу на Блиском истоку, изјавио је сиријски предсједник Башар ал Асад у интервју за лист "Сандеј тајмс"."Будимо искрени, Британија већ деценијама, па и вијековима, у нашем региону игра неконструктивну улогу по многим питањима. Како можемо да тражимо од Британије да игра конструктивну улогу док је у исто вријеме ријешена да милитаризује проблем", рекао је Асад. Он је одбацио сваку могућност да би Британија могла да ријеши сукобе у Сирији, рекавши да Дамаск не очекује да "ће пироман бити у исто вријеме и ватрогасац". "Како можете да тражите од њих да допринесу да се ситуација побољша, да буде стабилнија, да се смањи насиље када они, у исто вријеме, шаљу војну помоћ терористима", рекао је Асад. Сирију потреса суров грађански рат који је почео послије демонстрација против предсједника Башара ал Асада у марту 2011. Према подацима УН, најмање 70.000 људи убијено је у тим сукобима. Земље Запада позивају Асада да се повуче. За то вријеме, Русија и Иран инсистирају да повлачење Асада не може да буде предуслов за рјешење кризе.    

Коментари / 0

Оставите коментар