BRITANSKA VLADA "PLITKA I NEZRELA"

Britanska vlada je "plitka i nezrela" i vijekovima igra nekonstruktivnu ulogu na Bliskom istoku, izjavio je sirijski predsjednik Bašar al Asad u intervju za list "Sandej tajms".

Republika Srpska 03.03.2013 | 13:29
BRITANSKA VLADA "PLITKA I NEZRELA"
Britanska vlada je "plitka i nezrela" i vijekovima igra nekonstruktivnu ulogu na Bliskom istoku, izjavio je sirijski predsjednik Bašar al Asad u intervju za list "Sandej tajms"."Budimo iskreni, Britanija već decenijama, pa i vijekovima, u našem regionu igra nekonstruktivnu ulogu po mnogim pitanjima. Kako možemo da tražimo od Britanije da igra konstruktivnu ulogu dok je u isto vrijeme riješena da militarizuje problem", rekao je Asad. On je odbacio svaku mogućnost da bi Britanija mogla da riješi sukobe u Siriji, rekavši da Damask ne očekuje da "će piroman biti u isto vrijeme i vatrogasac". "Kako možete da tražite od njih da doprinesu da se situacija poboljša, da bude stabilnija, da se smanji nasilje kada oni, u isto vrijeme, šalju vojnu pomoć teroristima", rekao je Asad. Siriju potresa surov građanski rat koji je počeo poslije demonstracija protiv predsjednika Bašara al Asada u martu 2011. Prema podacima UN, najmanje 70.000 ljudi ubijeno je u tim sukobima. Zemlje Zapada pozivaju Asada da se povuče. Za to vrijeme, Rusija i Iran insistiraju da povlačenje Asada ne može da bude preduslov za rješenje krize.    

Komentari / 0

Ostavite komentar