DEMOS zaključao vrata NSRS: Posljednji poslanik napustio stranku

Nakon niza odlazaka funkcionera i poslanika, DEMOS je ostao bez posljednjeg narodnog poslanika u Narodnoj skupštini Republike Srpske.

Republika Srpska 22.06.2026 | 21:42
DEMOS zaključao vrata NSRS: Posljednji poslanik napustio stranku
Slušaj vijest

Siniša Mijatović pristupio je Socijalističkoj partiji Srpske, koja je time formirala samostalni poslanički klub sa četiri poslanika.

Predsjednik SPS Goran Selak poručio je da je ovo potvrda da sve veći broj odgovornih i ostvarenih ljudi prepoznaje SPS kao snagu koja dosljedno štiti interese Republike Srpske, srpskog naroda i svih njenih građana.

Siniša Mijatović istakao je da je “odluku o pristupanju SPS donio jer je u politici koju vodi Goran Selak prepoznao vrijednosti koje su temelj svakog zdravog društva – porodicu, pravdu i ponos”.

"SPS nastavlja da raste kao nacionalno odgovorna politička organizacija, okupljajući ljude koji svojim radom, znanjem i ugledom žele da doprinesu jačanju Republike Srpske i boljoj budućnosti njenih građana", navode u SPS.

Podsjećamo, Mijatović je bio jedini poslanik DEMOS u NS Republike Srpske nakon što je ovu stranku u martu ove godine napustila Spomenka Stevanović, dugogodišnja bliska saradnica lidera stranke Nedeljka Čubrilovića.

DEMOS je nakon Opštih izbora 2022. godine imao ukupno pet poslanika.

U januaru ove godine stranku je napustio Čedomir Stojanović, čime je stranka ostala bez jedinog poslanika u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine.

Prije toga DEMOS su napustila još tri poslanika u Narodnoj skupštini Republike Srpske, kao i pojedini odbornici i stranački funkcioneri.

(Srpskainfo) Foto: BN

Komentari / 12

Ostavite komentar
Name

Нешо

22.06.2026 22:05

Има она о сађењу, тиквама и ђаволу... Па ето...

ODGOVORITE
Name

Marko, P

22.06.2026 22:12

Demos je kratko trajao , Čubro nije mudar čovjek, prevarili su ga mangupi,nasjeo je na šuplju priču . Da je ostao uz Pavića danas bi bio predsjednik.

ODGOVORITE
Name

Klepton

22.06.2026 22:16

Čubro je nekad u nekim mjestima imao načelnika i apsolutnu većinu u skupštini , sve je izgubio preko noći, Živio DNS,

ODGOVORITE
Name

Zvornik

22.06.2026 22:17

Sličan se sličnom raduje. Hahahahahahahaha. Siniša Mijatović ostvaren ali u kriminalu.....

ODGOVORITE
Name

Uzas

22.06.2026 22:17

Rasprodali se kao na pijaci. Blamaze boze sacuvaj, ko je za njih uopste glasao tako nesigurne i potkupljive poslanike. Necete vjerovati, Spomenka Stevanovic, vodja te partije u Zvorniku smatra da , nakon 20 godina poslanickog staza i nakon nedavne prodaje stranci snsd, treba i dalje biti poslanik. Ovo nisu ljudi, ovo su gubavci.

ODGOVORITE
Name

Borac

22.06.2026 22:23

Jos se hvali kako kupuje papke.

ODGOVORITE
Name

Kalamar

22.06.2026 22:23

To je Sinisi jedina opcija da proba da dobije jos jedan mandat, on je rasturio Demos u Zvorniku.

ODGOVORITE
Name

Banja Luka

22.06.2026 22:24

Selak hahahhahahahahhahahha

ODGOVORITE
Name

Vidi ti njih

22.06.2026 22:25

Mi papci glasamo stranka ga postavi u Skupstinu a on onda trguje i uz dobru paru i obećanje funkcije mijenja dres. Mora se mijenjati zakon, napustas Partiju napustas i stolicu u Skupstini jer na šta ovo liči. Obicna kupovina ljudi kao na pijaci pa čemu onda Izbori? Taj nakaradni sistem uvela je Zeljka i Dodo kupovinom papaka i još nisu odgovarali za placanje crnim fondom.

ODGOVORITE
Name

Rekavice

22.06.2026 22:34

A sta je sa nasom snajkom R.K.Ć.?

ODGOVORITE
Name

Xxxxxxx

22.06.2026 22:48

Sve smrad do smrada samo gde mogu sta opljackati i svoju guzicu udomiti.

ODGOVORITE
Name

Arsić

22.06.2026 22:49

Može biti do oktobra a poslije ga neće više biti u skupštini,papci na kraju ostaju ono što im sama riječ kaže.

ODGOVORITE