Nova zaduženja: Vlada Srpske se na berzi zadužila 49 miliona, u planu još 50 miliona KM
Vlada Republike Srpske zadužila se danas aukcijom trezorskih zapisa 48,8 miliona KM.
Republika Srpska 22.06.2026 | 15:49
Planirani iznos emisije je bio 50 miliona, a na aukciju su stigle ponude vrijedne 58,3 miliona KM.
Ipak, Vlada je ovaj put odlučila da ne prihvati sve pristigle ponude, te se zadužila 48,8 miliona.
Ovi zapisi na naplatu dospijevaju za godinu dana.
Pored toga, Vlada je donijela odluku i o novoj emisiji obveznica u iznosu od 50 miliona.
Međutim, ostavila je i prostor da se zaduži iznad tog iznosa i to do 50 odsto, piše Capital.
Podsjećamo, Narodna skupština Republike Srpske je prošle sedmice po hitnom postupku usvojila izmjene odluke o dugoročnom zaduživanju Srpske za 2026. godine kojom je dozvoljeno zaduženje povećano za 804 miliona KM, odnosno na 2,5 milijarde KM.
(BN) Foto: BN

Komentari / 2
Ostavite komentarPaja
22.06.2026 16:09Znaci idemo sa 800 000 stanovnika na skoro 10 milijardi. Nema sta Zoro top si ekonom
ODGOVORITEGsp
22.06.2026 16:15Pa ovo svaka dva dana novih 50 miliona duga. Masala...a zna li iko u sta se ulazu te pare?
ODGOVORITE