Нова задужења: Влада Српске се на берзи задужила 49 милиона, у плану још 50 милиона КМ

Влада Републике Српске задужила се данас аукцијом трезорских записа 48,8 милиона КМ.

Република Српска 22.06.2026 | 15:49
Нова задужења: Влада Српске се на берзи задужила 49 милиона, у плану још 50 милиона КМ

Планирани износ емисије је био 50 милиона, а на аукцију су стигле понуде вриједне 58,3 милиона КМ.

Ипак, Влада је овај пут одлучила да не прихвати све пристигле понуде, те се задужила 48,8 милиона.

Ови записи на наплату доспијевају за годину дана.

Поред тога, Влада је донијела одлуку и о новој емисији обвезница у износу од 50 милиона.

Међутим, оставила је и простор да се задужи изнад тог износа и то до 50 одсто, пише Цапитал.

Подсјећамо, Народна скупштина Републике Српске је прошле седмице по хитном поступку усвојила измјене одлуке о дугорочном задуживању  Српске за 2026. године којом је дозвољено задужење повећано за 804 милиона КМ, односно на 2,5 милијарде КМ.

(БН) Фото: БН

Коментари / 5

Оставите коментар
Name

Паја

22.06.2026 16:09

Знаци идемо са 800 000 становника на скоро 10 милијарди. Нема ста Зоро топ си економ

ОДГОВОРИТЕ
Name

Гсп

22.06.2026 16:15

Па ово свака два дана нових 50 милиона дуга. Масала...а зна ли ико у ста се улазу те паре?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ујко

22.06.2026 16:19

Ништа необично, оно што зна влада бурлесконија то и чини. Пара никад доста, скупи су аутомобили хеликоптери и авиони а производња готово угашена Народ ће опет за њих гласати, ако бар закрпе рупе на путевима.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Раде

22.06.2026 16:19

Немогу схватити како се мозе задузивати сваки мјесец 50 плус оно по 500 милиона и прицају бајке знаци они се задузе оно сто покраду то су милијарде

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ттт

22.06.2026 16:23

Мамицу вам фашистичку. Оцете. Икад отићи. Дубради

ОДГОВОРИТЕ