Нова задужења: Влада Српске се на берзи задужила 49 милиона, у плану још 50 милиона КМ
Влада Републике Српске задужила се данас аукцијом трезорских записа 48,8 милиона КМ.
Република Српска 22.06.2026 | 15:49
Планирани износ емисије је био 50 милиона, а на аукцију су стигле понуде вриједне 58,3 милиона КМ.
Ипак, Влада је овај пут одлучила да не прихвати све пристигле понуде, те се задужила 48,8 милиона.
Ови записи на наплату доспијевају за годину дана.
Поред тога, Влада је донијела одлуку и о новој емисији обвезница у износу од 50 милиона.
Међутим, оставила је и простор да се задужи изнад тог износа и то до 50 одсто, пише Цапитал.
Подсјећамо, Народна скупштина Републике Српске је прошле седмице по хитном поступку усвојила измјене одлуке о дугорочном задуживању Српске за 2026. године којом је дозвољено задужење повећано за 804 милиона КМ, односно на 2,5 милијарде КМ.
(БН) Фото: БН

Коментари / 5
Оставите коментарПаја
22.06.2026 16:09Знаци идемо са 800 000 становника на скоро 10 милијарди. Нема ста Зоро топ си економ
ОДГОВОРИТЕГсп
22.06.2026 16:15Па ово свака два дана нових 50 милиона дуга. Масала...а зна ли ико у ста се улазу те паре?
ОДГОВОРИТЕУјко
22.06.2026 16:19Ништа необично, оно што зна влада бурлесконија то и чини. Пара никад доста, скупи су аутомобили хеликоптери и авиони а производња готово угашена Народ ће опет за њих гласати, ако бар закрпе рупе на путевима.
ОДГОВОРИТЕРаде
22.06.2026 16:19Немогу схватити како се мозе задузивати сваки мјесец 50 плус оно по 500 милиона и прицају бајке знаци они се задузе оно сто покраду то су милијарде
ОДГОВОРИТЕТтт
22.06.2026 16:23Мамицу вам фашистичку. Оцете. Икад отићи. Дубради
ОДГОВОРИТЕ