Кошаркаши Црвене звезде побиједили Морнар у АБА лиги

- Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас у Београду екипу Морнара резултатом 95:75 (29:17, 23:22, 26:21, 17:15) у мечу осмог меча регионалне АБА лиге.

Кошарка 20.11.2023 | 21:49

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Мајк Тоби са 16 поена, Марко Симоновић је убацио 13, а Стефан Лазаревић, Немања Недовић и Рокас Гиедраитис су додали по 11. Код гостију, најбољи је био Тај Волер са 14 поена, док је Алекс Гавриловић убацио 13.

Црвена звезда је на овом мечу играла без повређених Адама Ханге, Бранка Лазића и Шабаза Нејпира.

"Црвено-бели" се тренутно налазе на првом месту на табели регионалног такмичења са седам тријумфа и једним поразом. Морнар је последњи са само једним тријумфом и са седам пораза.

Црвена звезда ће у наредном колу АБА лиге гостовати Крки, док ће Морнар у Бару дочекати Сплит.

Кошаркаши Црвене звезде су сигурно ушли у меч, а већ у првој четвртини су стекли двоцифрену предност. "Црвено-бели" су прву деоницу добили резултатом 29:17.

Домаћи кошаркаши су у већем делу друге четвртине одржавали предност од 10 до 12 поена, а Звезда је највеће вођство у овом делу меча имала у 20. минуту када је било 52:37. Прво полувреме је завршено вођством домаћег тима од 52:39.

Кошаркаши Морнара су у 22. минуту смањили предност Звезде на 56:48, али су "црвено-бели" брзо поново стигли до двоцифрене предности (64:50). Предност шампиона Србије је расла из минута у минут, а Црвена звезда је у последњу четвртину ушла са вођством од 78:60.

Домаћи кошаркаши су тројком Мајка Тобија на почетку последње четвртине повели 81:60. Кошаркаши Црвене звезде су потом рутинском игром одржавали високу предност и заслужено су стигли до убедљиве победе.

(Тањуг) Фото: Старспорт