Košarkaši Crvene zvezde pobijedili Mornar u ABA ligi

- Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu ekipu Mornara rezultatom 95:75 (29:17, 23:22, 26:21, 17:15) u meču osmog meča regionalne ABA lige.

Košarka 20.11.2023 | 21:49

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Majk Tobi sa 16 poena, Marko Simonović je ubacio 13, a Stefan Lazarević, Nemanja Nedović i Rokas Giedraitis su dodali po 11. Kod gostiju, najbolji je bio Taj Voler sa 14 poena, dok je Aleks Gavrilović ubacio 13.

Crvena zvezda je na ovom meču igrala bez povređenih Adama Hange, Branka Lazića i Šabaza Nejpira.

"Crveno-beli" se trenutno nalaze na prvom mestu na tabeli regionalnog takmičenja sa sedam trijumfa i jednim porazom. Mornar je poslednji sa samo jednim trijumfom i sa sedam poraza.

Crvena zvezda će u narednom kolu ABA lige gostovati Krki, dok će Mornar u Baru dočekati Split.

Košarkaši Crvene zvezde su sigurno ušli u meč, a već u prvoj četvrtini su stekli dvocifrenu prednost. "Crveno-beli" su prvu deonicu dobili rezultatom 29:17.

Domaći košarkaši su u većem delu druge četvrtine održavali prednost od 10 do 12 poena, a Zvezda je najveće vođstvo u ovom delu meča imala u 20. minutu kada je bilo 52:37. Prvo poluvreme je završeno vođstvom domaćeg tima od 52:39.

Košarkaši Mornara su u 22. minutu smanjili prednost Zvezde na 56:48, ali su "crveno-beli" brzo ponovo stigli do dvocifrene prednosti (64:50). Prednost šampiona Srbije je rasla iz minuta u minut, a Crvena zvezda je u poslednju četvrtinu ušla sa vođstvom od 78:60.

Domaći košarkaši su trojkom Majka Tobija na početku poslednje četvrtine poveli 81:60. Košarkaši Crvene zvezde su potom rutinskom igrom održavali visoku prednost i zasluženo su stigli do ubedljive pobede.

(Tanjug) Foto: Starsport