Богдан Богдановић се повриједио, Атланта изгубила

Кошаркаши Атланта Хокса поражени су од Филаделфија Севентисиксерса резултатом 104:99 у утакмици број шест.

Кошарка 19.06.2021 | 07:57

Каква драма, какво лудило, играће се седма утакмица!

Филаделфија Севентисиксерси су украли победу Атланта Хоксима у Стејт Фарм Арени, а лоша вест по Хоксе је и повреда српског репрезентативца Богдана Богдановића.

Богдану је страдало десно колено, али чини се да повреда није теже природе и од треће четвртине није улазио у игру, а он је за 28 минута на паркету убацио 7 поена уз 2 ухваћена скока и 1 асистенцију.

Феноменалан меч је одиграо и најбољи кошаркаш Атланте, Тре Јанг. Он је меч завршио са 34 поена, 12 асистенција, 5 скокова, 3 украдене и 4 изгубљене лопте, док је 17 уз 11 скокова имао Кевин Хуртер, поен мање забележио је Данило Галинари, Клинт Капела 14 поена уз 11 скокова, а Колинс 7 поена и 10 скокова.

На другој страни, најефикаснији је био Тобајас Херис са 24 поена, толико је постигао и Сет Кари, док је Џоел Ембид имао 23 и 13 скокова, а меч каријере одиграо је Тајрис Мекси са 16 поена, док је Бен Симонс сусрет завршио са 6 поена, 9 скокова и 5 асистенција и 5 личних грешака.