Фудбалери "Борца" побиједили "Радник" у Бијељини

- Фудбалери бањалучког "Борца" побиједили су вечерас у гостима бијељински "Радник" резултатом 1:3 и избили на друго мјесто на табели Премијер лиге БиХ.

Фудбал 02.04.2021 | 20:38

Због болести, повреда и картона, тренери "Радника" и "Борца" Дарко Несторовић и Марко Максимовић нису могли да рачунају на седам, односно пет играча.

"Борац" је био бољи у првих 45 минута, имао је иницијативу и желио да дође до вођства.

"Борац" је тек у 42. минуту сломио отпор "Радника". Горан Закарић је дивно пронашао Алмедина Зиљкића у шеснаестерцу Сембераца, а овај савладао Далибора Козића и постигао седми гол у сезони за 1:0 у корист Борца.

"Радник" је кренуо у напад и већ у 52. минуту првим голом у сезони Саше Новаковића, након корнера Марка Миленковића, изједначио на 1:1.

Седам минута касније, једанаестерац за "Борац", који је распламсао страсти представника два клуба на трибинама, а сигуран са бијеле тачке је био Горан Закарић за ново вођство "Борца".

У 86. минуту је стављена тачка на ову утакмицу. Дејан Мелег је извео слободан ударац, лопта је стигла до грчког интернационалца Панајотиса Мораитиса, који је постигао свој први гол у Премијер лиги БиХ откако је стигао из подгоричке "Будућности" за 1:3, што је био и коначан резултат утакмице.

Премијер лига БиХ, 24. коло - петак: "Младост Добој-Какањ" - "Зрињски" 1:1, "Радник" - "Борац" 1:3.

Сутра од 15.00 часова играју "Крупа" - "Тузла Сити" и "Слобода" - "Жељезничар", а од 17:00 "Сарајево" - "Широки Бријег".

У понедјељак, 5. априла, у 18.00 часова састају се "Олимпик" и "Вележ".

Табела: "Сарајево" 49, "Борац" и "Широки Бријег" 44, "Зрињски" 42, "Вележ" 41, "Жељезничар" 38, "Тузла Сити" 37, "Младост ДК" 23, "Слобода" 22, "Радник" 20, "Олимпик" 19 и "Крупа" 14.