Fudbaleri "Borca" pobijedili "Radnik" u Bijeljini

- Fudbaleri banjalučkog "Borca" pobijedili su večeras u gostima bijeljinski "Radnik" rezultatom 1:3 i izbili na drugo mjesto na tabeli Premijer lige BiH.

Fudbal 02.04.2021 | 20:38

Zbog bolesti, povreda i kartona, treneri "Radnika" i "Borca" Darko Nestorović i Marko Maksimović nisu mogli da računaju na sedam, odnosno pet igrača.

"Borac" je bio bolji u prvih 45 minuta, imao je inicijativu i želio da dođe do vođstva.

"Borac" je tek u 42. minutu slomio otpor "Radnika". Goran Zakarić je divno pronašao Almedina Ziljkića u šesnaestercu Semberaca, a ovaj savladao Dalibora Кozića i postigao sedmi gol u sezoni za 1:0 u korist Borca.

"Radnik" je krenuo u napad i već u 52. minutu prvim golom u sezoni Saše Novakovića, nakon kornera Marka Milenkovića, izjednačio na 1:1.

Sedam minuta kasnije, jedanaesterac za "Borac", koji je rasplamsao strasti predstavnika dva kluba na tribinama, a siguran sa bijele tačke je bio Goran Zakarić za novo vođstvo "Borca".

U 86. minutu je stavljena tačka na ovu utakmicu. Dejan Meleg je izveo slobodan udarac, lopta je stigla do grčkog internacionalca Panajotisa Moraitisa, koji je postigao svoj prvi gol u Premijer ligi BiH otkako je stigao iz podgoričke "Budućnosti" za 1:3, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Premijer liga BiH, 24. kolo - petak: "Mladost Doboj-Кakanj" - "Zrinjski" 1:1, "Radnik" - "Borac" 1:3.

Sutra od 15.00 časova igraju "Кrupa" - "Tuzla Siti" i "Sloboda" - "Željezničar", a od 17:00 "Sarajevo" - "Široki Brijeg".

U ponedjeljak, 5. aprila, u 18.00 časova sastaju se "Olimpik" i "Velež".

Tabela: "Sarajevo" 49, "Borac" i "Široki Brijeg" 44, "Zrinjski" 42, "Velež" 41, "Željezničar" 38, "Tuzla Siti" 37, "Mladost DК" 23, "Sloboda" 22, "Radnik" 20, "Olimpik" 19 i "Кrupa" 14.