Други пораз: Игокеа поражена од Тенерифа резултатом 80:75

Кошаркаши Игокее доживјели су други пораз у Топ 16 фази ФИБА Лиге шампиона, пошто су на Канарским острвима поражени од Тенерифа резултатом 80:75.

Република Српска 23.03.2021 | 22:52

Поново су се храбро, након дугог пута, супротставили кошаркаши Игокее екипи Тенерифа, опет се тридесетак минута држали у мечу, али као и у првом сусрету, посљедњих десет минута су направили кључну разлику, попустила је концентрација, па је шпански тим остварио и другу побједу над екипом из Лакташа.

Након овог пораза, смањене су шансе Игокее да се пласира у четвртфинале ФИБА Лиге шампиона.

Добро је екипа из Републике Српске почела, повела са 4:0, али Тенерифе "додају гас", до краја прве дионице праве серију 22:12 и на први мали одмор одлазе са шест поена предности.

Другу четвртину је Игокеа доста боље одиграла и поред тога што су Шпанци отишли на плус девет у једном тренутку, кренули су да погађају играчи тима из Александровца, стегли одбрану и до полувремена окренули резултат на своју страну - 35:34.

Како је текла друга четвртина, тако је и трећа, само у обрнутом смјеру. Имала је Игокеа плус четири, водила је са 50:48, али опет се буде домаћи кошаркаши и серијом 13:3 преокрећу резултат и у посљедњих десет минута се улази с предношћу Тенерифа - 61:56.

У посљедњој дионици су Тенерифе биле доста боље, ишла је предност и до плус 12 - 68:56 и 70:58, али су онда запали у кризу, што Игокеа користи и углавном преко Џекија Кармајкла успјева да спусти разлику на четири поена заостатка - 70:66.

Ипак, након тајм-аута тренера домаћег тима, Ћуса Видорете, Тенерифе доста боље одигравају финиш утакмице и долазе до треће побједе у четири меча, док Игокеа има побједу и два пораза, а очекују је два меча против Сан Пабло Бургоса такође у Шпанији.

Грузијски репрезентативац, Гиорги Шермадини је предводио шпански тим са 21 поеном, док је Бруно Фитипалдо додао 16, а Санти Јуста је такође био двоцифрен са десет поена. Фантастичан је код Игокее био Џеки Кармајкл, уједно и најефикаснији актер меча са 26 поена, а имао је и седам скокова. Једини двоцифрени уз њега у тиму Игокее је био Стивен Греј са 15 поена.

За Игокеу слиједи повратак кући, па меч са Задром у АБА лиги, а онда поново пут за Шпанију на двомеч са Сан Пабло Бургосом.