Drugi poraz: Igokea poražena od Tenerifa rezultatom 80:75

Košarkaši Igokee doživjeli su drugi poraz u Top 16 fazi FIBA Lige šampiona, pošto su na Kanarskim ostrvima poraženi od Tenerifa rezultatom 80:75.

Republika Srpska 23.03.2021 | 22:52

Ponovo su se hrabro, nakon dugog puta, suprotstavili košarkaši Igokee ekipi Tenerifa, opet se tridesetak minuta držali u meču, ali kao i u prvom susretu, posljednjih deset minuta su napravili ključnu razliku, popustila je koncentracija, pa je španski tim ostvario i drugu pobjedu nad ekipom iz Laktaša.

Nakon ovog poraza, smanjene su šanse Igokee da se plasira u četvrtfinale FIBA Lige šampiona.

Dobro je ekipa iz Republike Srpske počela, povela sa 4:0, ali Tenerife "dodaju gas", do kraja prve dionice prave seriju 22:12 i na prvi mali odmor odlaze sa šest poena prednosti.

Drugu četvrtinu je Igokea dosta bolje odigrala i pored toga što su Španci otišli na plus devet u jednom trenutku, krenuli su da pogađaju igrači tima iz Aleksandrovca, stegli odbranu i do poluvremena okrenuli rezultat na svoju stranu - 35:34.

Kako je tekla druga četvrtina, tako je i treća, samo u obrnutom smjeru. Imala je Igokea plus četiri, vodila je sa 50:48, ali opet se bude domaći košarkaši i serijom 13:3 preokreću rezultat i u posljednjih deset minuta se ulazi s prednošću Tenerifa - 61:56.

U posljednjoj dionici su Tenerife bile dosta bolje, išla je prednost i do plus 12 - 68:56 i 70:58, ali su onda zapali u krizu, što Igokea koristi i uglavnom preko Džekija Karmajkla uspjeva da spusti razliku na četiri poena zaostatka - 70:66.

Ipak, nakon tajm-auta trenera domaćeg tima, Ćusa Vidorete, Tenerife dosta bolje odigravaju finiš utakmice i dolaze do treće pobjede u četiri meča, dok Igokea ima pobjedu i dva poraza, a očekuju je dva meča protiv San Pablo Burgosa takođe u Španiji.

Gruzijski reprezentativac, Giorgi Šermadini je predvodio španski tim sa 21 poenom, dok je Bruno Fitipaldo dodao 16, a Santi Јusta je takođe bio dvocifren sa deset poena. Fantastičan je kod Igokee bio Džeki Karmajkl, ujedno i najefikasniji akter meča sa 26 poena, a imao je i sedam skokova. Јedini dvocifreni uz njega u timu Igokee je bio Stiven Grej sa 15 poena.

Za Igokeu slijedi povratak kući, pa meč sa Zadrom u ABA ligi, a onda ponovo put za Španiju na dvomeč sa San Pablo Burgosom.