"Звијезда 09" напустила терен због Праљка

На стадиону "Пецара" данас је накратко прекинута утакмица 18. кола Премијер лиге БиХ између Широког Бријега и екипе Звијезда 09 из етно села Станишићи код Бијељине због истакнуте слике осуђеног ратног злочинца Слободана Праљка на трибини са домаћим навијачима.

Република Српска 01.12.2019 | 18:17
Судија је повукао играче у свлачионицу након што навијачи Широког Бријега "Шкрипари" нису послушали упозорење и склонили Праљкову слику.

Утакмица је прекинута у 32. минуту, а настављена је пет минута касније, када су "Шкрипри" напустили трибину и склонили слику и транспаренте, јавили су федерални медији.

Прекид утакмице догодио се у тренутку када је домаћа екипа водила резултатом 2:0.

У петак су се навршиле двије године од изрицања хашке пресуде херцеговачкој шесторци - војним и цивилним лидерима Херцег Босне за ратни злочин у БиХ.

Праљак, који је неко вријеме био начелник Главног штаба Хрватског вијећа одбране, након изрицања казне попио је отров у судници Хашког трибинала.

Огласио се ФК Звијезда 09 поводом прекида утакмице

"Обавјештавамо спортску јавност да је судија уз консултацију са делегатом и контролором одлучио да прекине сусрет, а не како су медији навели да су наши играчи самоинцијативно напустили терен."

Како се наводи у саопштењу, разлог прекида је фотографија Слободана Праљка, осуђеног злочинца, која се појавила на стадиону "Пецара".