"Zvijezda 09" napustila teren zbog Praljka

Na stadionu "Pecara" danas je nakratko prekinuta utakmica 18. kola Premijer lige BiH između Širokog Brijega i ekipe Zvijezda 09 iz etno sela Stanišići kod Bijeljine zbog istaknute slike osuđenog ratnog zločinca Slobodana Praljka na tribini sa domaćim navijačima.

Republika Srpska 01.12.2019 | 18:17
Sudija je povukao igrače u svlačionicu nakon što navijači Širokog Brijega "Škripari" nisu poslušali upozorenje i sklonili Praljkovu sliku.

Utakmica je prekinuta u 32. minutu, a nastavljena je pet minuta kasnije, kada su "Škripri" napustili tribinu i sklonili sliku i transparente, javili su federalni mediji.

Prekid utakmice dogodio se u trenutku kada je domaća ekipa vodila rezultatom 2:0.

U petak su se navršile dvije godine od izricanja haške presude hercegovačkoj šestorci - vojnim i civilnim liderima Herceg Bosne za ratni zločin u BiH.

Praljak, koji je neko vrijeme bio načelnik Glavnog štaba Hrvatskog vijeća odbrane, nakon izricanja kazne popio je otrov u sudnici Haškog tribinala.

Oglasio se FK Zvijezda 09 povodom prekida utakmice

"Obavještavamo sportsku javnost da je sudija uz konsultaciju sa delegatom i kontrolorom odlučio da prekine susret, a ne kako su mediji naveli da su naši igrači samoincijativno napustili teren."

Kako se navodi u saopštenju, razlog prekida je fotografija Slobodana Praljka, osuđenog zločinca, koja se pojavila na stadionu "Pecara".