Сребрни Тука: Ваша подршка - вјетар у леђа!

Најбољи бх. атлетичар је освојио сребро у трци на 800 метара на Свјетском првенству у атлетици које се одржава у Дохи.

Остали спортови 01.10.2019 | 23:37
Амел Тука поново је вечерас обрадовао Босну и Херцеговину освајањем једне од медаља на свјетским атлетским првенствима!

Послије 2015. године и такмичења у Пекингу, Тука је вечерас стигао до сребрне медаље у трци на 800 метара на планетарној атлетској смотри у Дохи.

Након освајања сребра, Тука је на друштвеним мрежама објавио да му је много помогла и подршка његових навијача на путу до овог огромног успјеха.

"Људи, само да вам се кратко јавим! Људи, сребрни сам. Пресретан сам. Хвала Богу на свему. Ријечима не могу описати осјећаје. Хвала вам и волим вас... Ваша подршка ми је била вјетар у леђа", написао је кратко Тука.

Ово је највећи успјех босанскохерцеговачке атлетике. Подсјећамо, Тука је 2015. године на Свјетском првенству у Кини освојио бронзу.

Тука је утрку у Дохи истрчао с временом 1:43,47 и тако постигао најбољи лични резултат сезоне.

Прво мјесто је освојио Американац Донаван Брејзиер с временом 1:42,34, док је трећи био Фергусон Шеруио Ротич с временом 1:43,82.

У финалу су још трчали Брајс Хоппел (САД), Адријан Бен (Шпанија), Весли Васкез (Порторико), Марко Ароп (Канада) и Клејтон Марфи (САД).

Извор: мондо.ба/Анадолија