Srebrni Tuka: Vaša podrška - vjetar u leđa!

Najbolji bh. atletičar je osvojio srebro u trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u atletici koje se održava u Dohi.

Ostali sportovi 01.10.2019 | 23:37
Amel Tuka ponovo je večeras obradovao Bosnu i Hercegovinu osvajanjem jedne od medalja na svjetskim atletskim prvenstvima!

Poslije 2015. godine i takmičenja u Pekingu, Tuka je večeras stigao do srebrne medalje u trci na 800 metara na planetarnoj atletskoj smotri u Dohi.

Nakon osvajanja srebra, Tuka je na društvenim mrežama objavio da mu je mnogo pomogla i podrška njegovih navijača na putu do ovog ogromnog uspjeha.

"Ljudi, samo da vam se kratko javim! Ljudi, srebrni sam. Presretan sam. Hvala Bogu na svemu. Riječima ne mogu opisati osjećaje. Hvala vam i volim vas... Vaša podrška mi je bila vjetar u leđa", napisao je kratko Tuka.

Ovo je najveći uspjeh bosanskohercegovačke atletike. Podsjećamo, Tuka je 2015. godine na Svjetskom prvenstvu u Kini osvojio bronzu.

Tuka je utrku u Dohi istrčao s vremenom 1:43,47 i tako postigao najbolji lični rezultat sezone.

Prvo mjesto je osvojio Amerikanac Donavan Brejzier s vremenom 1:42,34, dok je treći bio Ferguson Šeruio Rotič s vremenom 1:43,82.

U finalu su još trčali Brajs Hoppel (SAD), Adrijan Ben (Španija), Vesli Vaskez (Portoriko), Marko Arop (Kanada) i Klejton Marfi (SAD).

Izvor: mondo.ba/Anadolija