ТУР: Алања о титули сања!

Фенер водио, па се стмоглавио - 1:3!

Фудбал 16.09.2019 | 23:46
Алања почиње да сања и о шампионској титулу. Фантастична екипа Ерола Булута остварила је и четврту победу на почетку сезоне, а овога пута на сјајан начин је надиграла Фенербахче и зацементирала прво место на табели - 3:1 (1:1).

Гости из Истанбула су на прилично непријатан начин доживели први пораз у сезони. Одлично су отворили меч и повели голом Толге Џигерџија, али су га потпуног преокрета коштале катастрофалне грешке Бајиндира у финишу првог полувремена, а онда и Маркеса Сикере на почетку другог. Оба пута спреман да казни противника био је Папис Сисе.

Састав Ерсуна Јанала потпуно је клонуо духом након два шокантно примљена гола, док се са друге стране домаћин потпуно растрчао. Све је и дефинитивно било решено у 62. минуту, када је Жуниор Фернандеспоставио коначан резултат утакмице.

Фенербахче је до краја утакмице потпуно потиснуо противника на његову половину, али осим одличне шансе за Мурићија у 79. минуту, није било више опасних ситуација пред голом Марафоне.

Алањи су сада порасле амбиције, па Булутов тим наредног викенда иде у Анкару по три бода. То не би требало да буде претерано тежак задатак, пошто је Генчлербирлиги освојио само јердан бод у прва четири кола. Фенер ће шансу за повратак на победнички колосек имати на свом терену против Анкарагуџуа.

ТУРСКА 1 - 4. коло