TUR: Alanja o tituli sanja!

Fener vodio, pa se stmoglavio - 1:3!

Fudbal 16.09.2019 | 23:46
Alanja počinje da sanja i o šampionskoj titulu. Fantastična ekipa Erola Buluta ostvarila je i četvrtu pobedu na početku sezone, a ovoga puta na sjajan način je nadigrala Fenerbahče i zacementirala prvo mesto na tabeli - 3:1 (1:1).

Gosti iz Istanbula su na prilično neprijatan način doživeli prvi poraz u sezoni. Odlično su otvorili meč i poveli golom Tolge Džigerdžija, ali su ga potpunog preokreta koštale katastrofalne greške Bajindira u finišu prvog poluvremena, a onda i Markesa Sikere na početku drugog. Oba puta spreman da kazni protivnika bio je Papis Sise.

Sastav Ersuna Janala potpuno je klonuo duhom nakon dva šokantno primljena gola, dok se sa druge strane domaćin potpuno rastrčao. Sve je i definitivno bilo rešeno u 62. minutu, kada je Žunior Fernandespostavio konačan rezultat utakmice.

Fenerbahče je do kraja utakmice potpuno potisnuo protivnika na njegovu polovinu, ali osim odlične šanse za Murićija u 79. minutu, nije bilo više opasnih situacija pred golom Marafone.

Alanji su sada porasle ambicije, pa Bulutov tim narednog vikenda ide u Ankaru po tri boda. To ne bi trebalo da bude preterano težak zadatak, pošto je Genčlerbirligi osvojio samo jerdan bod u prva četiri kola. Fener će šansu za povratak na pobednički kolosek imati na svom terenu protiv Ankaragudžua.

TURSKA 1 - 4. kolo