ИТА - Кикс "бикова": Прва побједа Лећеа у Серији А!

"Бикови" су пропустили велики прилику да се попну на врх табеле Серије А, послије изненађујућег пораза од Лећеа у Торину - 1:2 (0:1).  Ово се чекало 19 година! Леће славило у Торину! Повратник остварио прву победу, домаћин први пораз у сезони - 2:1.

Фудбал 16.09.2019 | 23:32
Дочекали су и навијачи Лећеа да њихов тим после седам година чекања оствари победу у Серији А, као и да након невероватних 19 година паузе дочека славље над Торином у гостима. Изабраници Фабија Ливеранија шокирали су амбициозне Бикове на њиховом Олимпику и покварили им перфектно отварање сезоне - 2:1 (1:0).

Да би утакмица могла да крене по злу за домаћина било ње јасно након поготка Дијега Фаријаса у 35. минуту. Торино пре тога није имао неке изразите прилике, а почео је да прети тек у наставку преко упорног Белотија. Италијански репрезентативац прво је запретио у 53. минуту, а само пет минута касније донео је изједначење екипи Валтера Мацарија са беле тачке.

Али, Торино није успео да искористи тај психолошки моментат и појури преокрет. Гости су се брзо консолидовали и почели да прете. Калдерони је у 73. минуту сјајно шутирао, а на одбијену лопту натрчао искусни Матео Манкозу.

Торино је покушавао на све начине да стигне до изједначења, а у надокнади утакмице виђена је права драма. Белоти је оборен после прекида у 98. минуту, а главни арбитар меча Антонио Ђуа пуна два минута прегледавао снимак и пресудио да нема пенала. Меч је на крају окончан у 111. минуту.

Леће се послије седам година се вратио у Серију А и у трећем мечу у италијанској елити постигао први погодак и освојио прве бодове у сезони!

Изабраници Фабија Ливеранија су изненадили фаворизоване "бикове" и заслужено стигли до побједе на Олимпијском стадиону у Торину!

ТОРИНО - ЛЕЋЕ 1:2 (0:1)

Домаћин је имао више од игре, више лопту у ногама, вјероватно и био оштећен за постигнути погодак Андрее Белотија, али су гости са крајњег југа и "штикле" Италије, мудром и стрпљивом игром, заслужили да се радују.

Повели су у 35. минуту послије соло продора и ударца Филипа Фалка, одбранио је Салваторе Сиригу, а на одбијену лопту поред смушене одбране "бикова" натрчао је Дијего Фаријас и смјестио је у мрежу - 0:1.

Тренер домаћина Валтер Мацари у другом полувремену је увео Симонеа Зазу, који је у у 53. минуту асистирао за изједначење, међутим, гол Андрее Белотија је поништен због офсајда након што је судија Антонио Ђуа консултовао видео арбитра (ВАР).

Репрезентативац Србије Саша Лукић је утакмицу пресједио на клупи за резервне играче.

Међутим, утисак је да су "бикови" оштећени и да је судија и ВАР погријешио јер асистент код поготка није био Заза већ фудбалер Лећеа, што значи да недозвољене позиције није било.

Само неколико минута касније, судија Ђуа се "искупио" када је послије сумњивог прекршаја у казненом простору над Зазом показао на "бијелу тачку", а са 11 метара је сигуран био Белоти - 1:1.

Потом се одбрана Лећеа грчевито бранила и практично се играло "викторије" испред голмана Габријела, али су гости успјели да одбију све нападе и послије контре у 73. минуту опет стигну до предности.

Голман "бикова" Сиригу одбранио је "бомбу" са 20-ак метара, али није могао ништа након што је одбијену лопту поспремио Марко Манкосу за како се испоставило на крају, коначних 1:2.

Дубоко у судијској надокнади, догодила се нова драма и ново прегледавање ВАР-а након што је поново оборен Белоти. Судија Ђуа је дуго гледао видео снимак и коначно "преломио" у 101. минуту - НЕМА ПЕНАЛА!