ITA - Kiks "bikova": Prva pobjeda Lećea u Seriji A!

"Bikovi" su propustili veliki priliku da se popnu na vrh tabele Serije A, poslije iznenađujućeg poraza od Lećea u Torinu - 1:2 (0:1).  Ovo se čekalo 19 godina! Leće slavilo u Torinu! Povratnik ostvario prvu pobedu, domaćin prvi poraz u sezoni - 2:1.

Fudbal 16.09.2019 | 23:32
Dočekali su i navijači Lećea da njihov tim posle sedam godina čekanja ostvari pobedu u Seriji A, kao i da nakon neverovatnih 19 godina pauze dočeka slavlje nad Torinom u gostima. Izabranici Fabija Liveranija šokirali su ambiciozne Bikove na njihovom Olimpiku i pokvarili im perfektno otvaranje sezone - 2:1 (1:0).

Da bi utakmica mogla da krene po zlu za domaćina bilo nje jasno nakon pogotka Dijega Farijasa u 35. minutu. Torino pre toga nije imao neke izrazite prilike, a počeo je da preti tek u nastavku preko upornog Belotija. Italijanski reprezentativac prvo je zapretio u 53. minutu, a samo pet minuta kasnije doneo je izjednačenje ekipi Valtera Macarija sa bele tačke.

Ali, Torino nije uspeo da iskoristi taj psihološki momentat i pojuri preokret. Gosti su se brzo konsolidovali i počeli da prete. Kalderoni je u 73. minutu sjajno šutirao, a na odbijenu loptu natrčao iskusni Mateo Mankozu.

Torino je pokušavao na sve načine da stigne do izjednačenja, a u nadoknadi utakmice viđena je prava drama. Beloti je oboren posle prekida u 98. minutu, a glavni arbitar meča Antonio Đua puna dva minuta pregledavao snimak i presudio da nema penala. Meč je na kraju okončan u 111. minutu.

Leće se poslije sedam godina se vratio u Seriju A i u trećem meču u italijanskoj eliti postigao prvi pogodak i osvojio prve bodove u sezoni!

Izabranici Fabija Liveranija su iznenadili favorizovane "bikove" i zasluženo stigli do pobjede na Olimpijskom stadionu u Torinu!

TORINO - LEĆE 1:2 (0:1)

Domaćin je imao više od igre, više loptu u nogama, vjerovatno i bio oštećen za postignuti pogodak Andree Belotija, ali su gosti sa krajnjeg juga i "štikle" Italije, mudrom i strpljivom igrom, zaslužili da se raduju.

Poveli su u 35. minutu poslije solo prodora i udarca Filipa Falka, odbranio je Salvatore Sirigu, a na odbijenu loptu pored smušene odbrane "bikova" natrčao je Dijego Farijas i smjestio je u mrežu - 0:1.

Trener domaćina Valter Macari u drugom poluvremenu je uveo Simonea Zazu, koji je u u 53. minutu asistirao za izjednačenje, međutim, gol Andree Belotija je poništen zbog ofsajda nakon što je sudija Antonio Đua konsultovao video arbitra (VAR).

Reprezentativac Srbije Saša Lukić je utakmicu presjedio na klupi za rezervne igrače.

Međutim, utisak je da su "bikovi" oštećeni i da je sudija i VAR pogriješio jer asistent kod pogotka nije bio Zaza već fudbaler Lećea, što znači da nedozvoljene pozicije nije bilo.

Samo nekoliko minuta kasnije, sudija Đua se "iskupio" kada je poslije sumnjivog prekršaja u kaznenom prostoru nad Zazom pokazao na "bijelu tačku", a sa 11 metara je siguran bio Beloti - 1:1.

Potom se odbrana Lećea grčevito branila i praktično se igralo "viktorije" ispred golmana Gabrijela, ali su gosti uspjeli da odbiju sve napade i poslije kontre u 73. minutu opet stignu do prednosti.

Golman "bikova" Sirigu odbranio je "bombu" sa 20-ak metara, ali nije mogao ništa nakon što je odbijenu loptu pospremio Marko Mankosu za kako se ispostavilo na kraju, konačnih 1:2.

Duboko u sudijskoj nadoknadi, dogodila se nova drama i novo pregledavanje VAR-a nakon što je ponovo oboren Beloti. Sudija Đua je dugo gledao video snimak i konačno "prelomio" u 101. minutu - NEMA PENALA!