Цвајта: Динамо хвата залет, преокрет Кила!

Минималац Гројтера. . .

Фудбал 18.08.2019 | 19:55
Трећа срећа - уписаше се коначно Динамо Дрезден и Холштајн Кил.

После два пораза Динамо је тукао Хајденхајм са 2:1, а голове су постигли Еберт у 68. и Јеремејеф у 82. минуту. Гости су се касно пробудили, смањили су на 1:2 минут пре краја и то је било све од њих.

Тренерска рука Шпанца Кристијана Фиела почела је полако да се осећа у Динаму. Много већи посед лопте од ривала, више ударац ка голу, сигуран пас. Од овог тек треба очекивати боље резултате у наставку првенства.

Холштајн Кил је до прве "тројке" дошао захваљући преокрету. Корејац Сунг Ли успео је да анулира предност коју је Карлсруеу донео Грозурек. Ли је погодио за 1:1 у самом финишу првог полувремена, а онда и у 65. минуту за потпуни преокрет и славље свог тима. Домачи су меч завршили са човеком мање, али тријумф им није био угрожен...

За перфектан учинак домаћих екипа побринуо се Американац Јулијан Грин који је добео победу Гројтеру у судару са Регензбургом.