Cvajta: Dinamo hvata zalet, preokret Kila!

Minimalac Grojtera. . .

Fudbal 18.08.2019 | 19:55
Treća sreća - upisaše se konačno Dinamo Drezden i Holštajn Kil.

Posle dva poraza Dinamo je tukao Hajdenhajm sa 2:1, a golove su postigli Ebert u 68. i Jeremejef u 82. minutu. Gosti su se kasno probudili, smanjili su na 1:2 minut pre kraja i to je bilo sve od njih.

Trenerska ruka Španca Kristijana Fiela počela je polako da se oseća u Dinamu. Mnogo veći posed lopte od rivala, više udarac ka golu, siguran pas. Od ovog tek treba očekivati bolje rezultate u nastavku prvenstva.

Holštajn Kil je do prve "trojke" došao zahvaljući preokretu. Korejac Sung Li uspeo je da anulira prednost koju je Karlsrueu doneo Grozurek. Li je pogodio za 1:1 u samom finišu prvog poluvremena, a onda i u 65. minutu za potpuni preokret i slavlje svog tima. Domači su meč završili sa čovekom manje, ali trijumf im nije bio ugrožen...

Za perfektan učinak domaćih ekipa pobrinuo se Amerikanac Julijan Grin koji je dobeo pobedu Grojteru u sudaru sa Regenzburgom.