Majka i tri sina u pritvoru zbog bombe u američkoj ambasadi

- Trojica braće i njihova majka su u policijskom pritvoru do četiri nedelje zbog sumnje da su učestvovali u bombaškom napadu na američku ambasadu u Oslu prošle sedmice, saopštio je danas norveški sud.

Svijet 13.03.2026 | 20:57
Majka i tri sina u pritvoru zbog bombe u američkoj ambasadi

Jedan od muškaraca je priznao da je postavio eksplozivnu napravu, dok su preostalih troje osumnjičenih negirali umešanost, rekli su njihovi advokati, preneo je Rojters.

Američka ambasada je pogođena eksplozijom u nedelju, a policija je kasnije saopštila da je uhapsila osumnjičene, optužujući ih za "teroristički bombaški napad" sa namerom ubistva ili izazivanja značajne štete. 

Snažna eksplozija improvizovane eksplozivne naprave oštetila je ulaz u konzularni deo ambasade, a nije bilo povređenih, saopštile su norveške vlasti.

(Tanjug) Foto: AA 

Komentari / 0

Ostavite komentar