Радник 2:0 против Спартака

Фудбалери Радника стекли су велику предност пред реванш меч првог кола квалификација за Лигу Европе. Они су у Бањалуци савладали Спартак из Трнаве са 2:0.

Република Српска 11.07.2019 | 20:17
Бијељински тим је одиграо веома дисциплиновано, па гости нису имали правих прилика за гол. Тим Младена Жижовића је своје искористио и заслужено славио. Добио је његов тим битку на средини и потпуно контролисао игру.

Радник је први запријетио у петој минути. Велибор Ђурић је одлично избацио Сеида Зукића који је одмах шутирао искоса са десне стране, а Добривој Русов је одбранио његов ударац.

Обје екипе су играле опрезно, водећи рачуна да смање грешке у везном реду. Емир Халиловић је запријетио у 15. минути. Са 20 метара је шутирао право у голмана Радника Далибора Козића.

Средином првог дијела велики притисак Радника. Демир Пецо је два пута прошао, одиграо је повратну лопту али није било његових саиграча.

Ипак , пресинг Радника се исплатио у 34. минути. На одбијену лопту је натрчао Недим Мекић и сјајним ударцем  са 20 метара савладао Добривоја Русова. Након примљеног гола Спартак је кренуо нешто офанзивније међутим није било шанси до краја првог дијела.

На старту другог полувремена Радник је повећао предност. По лијевој страни су Бијељинци изиграли одбрану Спартака, лопта је дошла до капитена Велибора Ђурића који је неометан шаље у мрежу.

Гости су запријетили у 51. минути. Лукас Ловат је из велике даљине упутио јак ударац и покушао је да изненади Козића. Голман Радника је „избоксовао“ његов ударац. Спартак је покушао да измјенама преокрене ритам утакмице, док се бијељински тим повукао и чекао шансу из контранапада.

Одличну прилику да опасније угрози гол ривала имао је Радник у 72.минути. Ипак, голман Рустов је био опрезан и истрчао је ван шеснаестерца и избацио лопту испред Јована Мотике.

Четири минуте касније још боља шанса за Радник. Мотика је дао лопту у простор за Ђурића који је изашао сам испред голмана Русова. Чувар мреже Спартака је одлично затворио угао и зауставио ударац. До краја притисак гостујућег тима који је све карте бацио у напад.