Radnik 2:0 protiv Spartaka

Fudbaleri Radnika stekli su veliku prednost pred revanš meč prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Oni su u Banjaluci savladali Spartak iz Trnave sa 2:0.

Republika Srpska 11.07.2019 | 20:17
Bijeljinski tim je odigrao veoma disciplinovano, pa gosti nisu imali pravih prilika za gol. Tim Mladena Žižovića je svoje iskoristio i zasluženo slavio. Dobio je njegov tim bitku na sredini i potpuno kontrolisao igru.

Radnik je prvi zaprijetio u petoj minuti. Velibor Đurić je odlično izbacio Seida Zukića koji je odmah šutirao iskosa sa desne strane, a Dobrivoj Rusov je odbranio njegov udarac.

Obje ekipe su igrale oprezno, vodeći računa da smanje greške u veznom redu. Emir Halilović je zaprijetio u 15. minuti. Sa 20 metara je šutirao pravo u golmana Radnika Dalibora Kozića.

Sredinom prvog dijela veliki pritisak Radnika. Demir Peco je dva puta prošao, odigrao je povratnu loptu ali nije bilo njegovih saigrača.

Ipak , presing Radnika se isplatio u 34. minuti. Na odbijenu loptu je natrčao Nedim Mekić i sjajnim udarcem  sa 20 metara savladao Dobrivoja Rusova. Nakon primljenog gola Spartak je krenuo nešto ofanzivnije međutim nije bilo šansi do kraja prvog dijela.

Na startu drugog poluvremena Radnik je povećao prednost. Po lijevoj strani su Bijeljinci izigrali odbranu Spartaka, lopta je došla do kapitena Velibora Đurića koji je neometan šalje u mrežu.

Gosti su zaprijetili u 51. minuti. Lukas Lovat je iz velike daljine uputio jak udarac i pokušao je da iznenadi Kozića. Golman Radnika je „izboksovao“ njegov udarac. Spartak je pokušao da izmjenama preokrene ritam utakmice, dok se bijeljinski tim povukao i čekao šansu iz kontranapada.

Odličnu priliku da opasnije ugrozi gol rivala imao je Radnik u 72.minuti. Ipak, golman Rustov je bio oprezan i istrčao je van šesnaesterca i izbacio loptu ispred Jovana Motike.

Četiri minute kasnije još bolja šansa za Radnik. Motika je dao loptu u prostor za Đurića koji je izašao sam ispred golmana Rusova. Čuvar mreže Spartaka je odlično zatvorio ugao i zaustavio udarac. Do kraja pritisak gostujućeg tima koji je sve karte bacio u napad.