ПОР - Куп: Спортинг избацио Бенфику, за финале са Портом!

Слави зелена страна Лисабона, Фернандеш води у финале Купа! Спортинг против Порта за трофеј!

Фудбал 04.04.2019 | 00:22
Оно што је тражио, Спортинг је то и нашао. Један гол за победу, један гол за пласман у финале Купа Португалије. И тај један као нож у срце вечитом ривалу Бенфики, која је дошла на Жозе Алваладе стадион да брани 2:1 из прве утакмице и није га одбранила. Спортинг је славио 1:0 и иде на мегдан Порту – за трофеј.

Биће то уједно и реприза финала Лига купа из јануара, а у којој је Спортинг на пенале победио Порто и освојио први трофеј у сезони.

Спортинг је и лани играо финале Купа Португалије, међутим, на велико изненађење, изгубио је од Авеша са 2:1.

Бенфика је имала пред реванш на Алвадалеу предност 2:1 из прве утакмице. Имала је и Љубомира Фејсу у првој постави и Милета Свилара на голу. И држала је ту предност све до 75. минута, када је прва звезда Лавова Бруно Фернандеш нашао пут до мреже. Близу је био и у 49. минуту, али је из слободног ударца погодио пречку.

Напади гостију до краја нису дали резултат, Спортинг је отишао у финале.