POR - Kup: Sporting izbacio Benfiku, za finale sa Portom!

Slavi zelena strana Lisabona, Fernandeš vodi u finale Kupa! Sporting protiv Porta za trofej!

Fudbal 04.04.2019 | 00:22
Ono što je tražio, Sporting je to i našao. Jedan gol za pobedu, jedan gol za plasman u finale Kupa Portugalije. I taj jedan kao nož u srce večitom rivalu Benfiki, koja je došla na Žoze Alvalade stadion da brani 2:1 iz prve utakmice i nije ga odbranila. Sporting je slavio 1:0 i ide na megdan Portu – za trofej.

Biće to ujedno i repriza finala Liga kupa iz januara, a u kojoj je Sporting na penale pobedio Porto i osvojio prvi trofej u sezoni.

Sporting je i lani igrao finale Kupa Portugalije, međutim, na veliko iznenađenje, izgubio je od Aveša sa 2:1.

Benfika je imala pred revanš na Alvadaleu prednost 2:1 iz prve utakmice. Imala je i Ljubomira Fejsu u prvoj postavi i Mileta Svilara na golu. I držala je tu prednost sve do 75. minuta, kada je prva zvezda Lavova Bruno Fernandeš našao put do mreže. Blizu je bio i u 49. minutu, ali je iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Napadi gostiju do kraja nisu dali rezultat, Sporting je otišao u finale.