Куп: Вердер терорише по Руру!

После Дортмунда, тим из Бремена избацио и Шалке из Купа!

Фудбал 03.04.2019 | 23:33
Последњи полуфиналиста Купа Немачке је Вердер. Клуб из Бремена је наставио своју шетњу по Руру, јер је у прошлој рунди елиминисао Дортмунд, док је ове вечери, поново као гост, избацио и Шалке – 2:0.

Вердер је последњи полуфиналиста, а пре њега су се међу четири најбоља пласирали Бајерн, Ред Бул Лајпциг и Хамбургер. Жреб ће одлучити ко ће се с ким састати у наредној рунди.

У пакленој је форми Вердер, што је и доказао на Велтинс арени. Тим из Бремена је у серији од 12 утакмица без пораза у свим такмичењима. А, победа над Шалкеом му је четврта у низу. После 0:0 на полувремену, зелени су додали гас у наставку.

Најпре је Милот Рашица у 66. минуту донео предност Вердеру, да би карту за полуфинале оверио Дејви Класен у 72. минуту.

Шалке је био потпуно немоћан, као и у већем делу ове сезоне, због чега се и налази мало изнад црте за опстанак. После Лиге шампиона, завршио је наступ и у Купу и сада може да се окрене Бундеслиги, да спасава живу главу.

Вердер од 2010. године није играо у финалу Купа Немачке, те године га је победио Бајерн (4:0), док је годину раније клуб из Бремена био освајач трофеја, који је однео у дуелу са Леверкузеном (1:0).

Трофеј Купа Немачке је прошле сезоне освојио Ајнтрахт, који је ове сезоне испао још у првом колу од нижеразредног Улма (2:1).

Бајерн - Хајденхајм 5:4 (1:2)
/Горецка 12, Милер 53, Левандовски 56, 84. пенал, Гнабри 65 - Глацел 26, 74, 77. пенал, Шнатерер 39/

Шалке - Вердер  0:2 (0:0)