Kup: Verder teroriše po Ruru!

Posle Dortmunda, tim iz Bremena izbacio i Šalke iz Kupa!

Fudbal 03.04.2019 | 23:33
Poslednji polufinalista Kupa Nemačke je Verder. Klub iz Bremena je nastavio svoju šetnju po Ruru, jer je u prošloj rundi eliminisao Dortmund, dok je ove večeri, ponovo kao gost, izbacio i Šalke – 2:0.

Verder je poslednji polufinalista, a pre njega su se među četiri najbolja plasirali Bajern, Red Bul Lajpcig i Hamburger. Žreb će odlučiti ko će se s kim sastati u narednoj rundi.

U paklenoj je formi Verder, što je i dokazao na Veltins areni. Tim iz Bremena je u seriji od 12 utakmica bez poraza u svim takmičenjima. A, pobeda nad Šalkeom mu je četvrta u nizu. Posle 0:0 na poluvremenu, zeleni su dodali gas u nastavku.

Najpre je Milot Rašica u 66. minutu doneo prednost Verderu, da bi kartu za polufinale overio Dejvi Klasen u 72. minutu.

Šalke je bio potpuno nemoćan, kao i u većem delu ove sezone, zbog čega se i nalazi malo iznad crte za opstanak. Posle Lige šampiona, završio je nastup i u Kupu i sada može da se okrene Bundesligi, da spasava živu glavu.

Verder od 2010. godine nije igrao u finalu Kupa Nemačke, te godine ga je pobedio Bajern (4:0), dok je godinu ranije klub iz Bremena bio osvajač trofeja, koji je odneo u duelu sa Leverkuzenom (1:0).

Trofej Kupa Nemačke je prošle sezone osvojio Ajntraht, koji je ove sezone ispao još u prvom kolu od nižerazrednog Ulma (2:1).

Bajern - Hajdenhajm 5:4 (1:2)
/Gorecka 12, Miler 53, Levandovski 56, 84. penal, Gnabri 65 - Glacel 26, 74, 77. penal, Šnaterer 39/

Šalke - Verder  0:2 (0:0)