Финале АБА 2: Приморска демолирала МЗТ!

Словенци повели у финалној серији.

Кошарка 02.04.2019 | 10:30
Кошаркаши Приморске су дошли на два корака од пласмана у АБА лигу.

У првом мечу финалне серије плеј-офа АБА 2 лиге, словеначки представник је на свом паркету демолирао македонски МЗТ 93:71 и повео са 1:0 у победама.
МЗТ је равноправан ривал био само у првој четвртини када је водио на самом поечтку и на самом крају квартала. Међутим, тада је Приморска додала гас и на полувреме отишла са огромних 15 разлике (53:38). До краја сусрета остало је само питање којом ће разликом славити.

Ленс Херис је са 24 поена и пет скокова предводио домаћу екипу до победе, док је Марјан Чакарундодао 16 кошева и осам скокова. Најбољи код гостујуће екипе је био Иве Иванов са 13 поена, три скока и две асистенције.

Подсетимо, финална серија се игра на три победе, а следећи дуел се игра сутра, такође у Копру. Потом је МЗТ домаћин у трећој и евентуално четвртој утакмици, док би Приморска опет играла на свом паркету ако дође до петог меча у серији.