Finale ABA 2: Primorska demolirala MZT!

Slovenci poveli u finalnoj seriji.

Košarka 02.04.2019 | 10:30
Košarkaši Primorske su došli na dva koraka od plasmana u ABA ligu.

U prvom meču finalne serije plej-ofa ABA 2 lige, slovenački predstavnik je na svom parketu demolirao makedonski MZT 93:71 i poveo sa 1:0 u pobedama.
MZT je ravnopravan rival bio samo u prvoj četvrtini kada je vodio na samom poečtku i na samom kraju kvartala. Međutim, tada je Primorska dodala gas i na poluvreme otišla sa ogromnih 15 razlike (53:38). Do kraja susreta ostalo je samo pitanje kojom će razlikom slaviti.

Lens Heris je sa 24 poena i pet skokova predvodio domaću ekipu do pobede, dok je Marjan Čakarundodao 16 koševa i osam skokova. Najbolji kod gostujuće ekipe je bio Ive Ivanov sa 13 poena, tri skoka i dve asistencije.

Podsetimo, finalna serija se igra na tri pobede, a sledeći duel se igra sutra, takođe u Kopru. Potom je MZT domaćin u trećoj i eventualno četvrtoj utakmici, dok bi Primorska opet igrala na svom parketu ako dođe do petog meča u seriji.