Српкиње јаче од Бразилки, на турниру у Шпанији

Рукометашице Србије боље од Бразила на турниру у Паленсији! Женска рукометна репрезентација Србије победом је почела такмичење на турниру у шпанском граду Паленсији, пошто је била боља од Бразила са 29:27(16:16).

Остали спортови 21.03.2019 | 21:35
Бразилке су повеле са 9:7, али је Србија серијом 4:0 преокренула резултат у 20. минуту (11:9).

Последње водјство Бразилки видјено је у 35. минуту (19:18), када су три гола пивотмена Јоване Милојевић помериле утакмицу у другом смеру.

Серија голова најефикасније, капитена Катарине Крпеж Шлезак (7), натерали су шпанску клупу на тајм-аут код резултата 23:20. Бразилкама повратка у меч није било, а Јелена Лавко је својим четвртим голом пет минута пре краја донела Србији највеће водјство 29:25.

Изабраницама селектора Љубомира Обрадовића велики ветар у ледја дала је и голман Кристина Граовац са 16 успешних интервенција.

Рукометашице Србије сутра играју против Шпаније, док их у суботу очекује дуел против Швајцарске.