Малтретирање на границама ХР прелази границе нормале

Градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић приведен је синоћ на граничном прелазу Градишка након вишесатног задржавања, потврдио је Драган Милановић, одборник ПДП-а у Скупштини града Бањалука и један од Станивуковићевих блиских сарадника који је са њим путовао.

Република Српска 24.03.2026 | 08:27
Малтретирање на границама ХР прелази границе нормале

Милановић је појаснио да су се синоћ око 23 часа враћали са пута из Мађарске, путујући у два одвојена возила.

Док је возило у којем се налазио Милановић прешло границу без проблема, аутомобил градоначелника је заустављен.

"Задржавање је трајало скоро три до четири сата. Градоначелник је, с обзиром на то да се овакве ситуације перманентно понављају у посљедњих мјесец до два, тражио објашњење и одбио да дозволи претрес. Након тога је дошла полиција и привела га", рекао је Милановић.

Он је истакао да се сав бесмисао овог задржавања огледа у томе што су, након привођења Станивуковића, остали сарадници који су били с њим у возилу пуштени без икаквог претреса.

Одборник ПДП-а је додао да се готово идентична ситуација догодила и при самом поласку на пут, на граничном прелазу у Козарској Дубици, гдје су задржани два сата.

"Чекали смо сат времена да дођу пси са другог граничног прелаза како би претресли возило. Службеници су били врло љубазни и отворено су нам тада рекли да знају да ту нема ништа и да је то бесмислено, али да имају наредбу", навео је Милановић.

Овакво поступање граничних служби Милановић је окарактерисао као мучно.

"Ово прелази границе нормалних контрола и очигледно је да се ради о некој врсти малтретирања и притиска, без икаквог основа и образложења", закључио је Милановић, додајући да тренутно немају контакт са Станивуковићем, али да очекују да ће он током дана бити изведен пред судију.


(БН) Фото: БН

Коментари / 0

Оставите коментар