ЕП: Немилосрдни Кипар прегазио Сан Марино!

Фудбалери Кипра отворили су квалификације за ЕУРО 2020 на најбољи могући начин, пошто су са 5:0 савладали репрезентацију Сан Марина.

Фудбал 21.03.2019 | 21:15
Репрезентативци Кипра испратили су Сан Марино са пет погодака у мрежи и на заиста импресиван начин започели квалификације за предстојеће европско првенство које се одиграва наредне године.

Пиерос Сотириу је са беле тачке био прецизан у 19. и 23. минуту и донео великих 2:0 свом тиму, који је у наредних осам минута постигао још два поготка преко Кусулоса и Ефрема и већ у првих 45 минута решили су питање победника.

Коначних 5:0 поставио је Лаифис у 56. минуту утакмице.

Кипар је шунтуо укупно 32 пута на гол Сан Марина који је узвратио само једном, притом су Кипрани имали 12 корнера наспам 0 колико су гости изнудили, а и посед лопте је био 78:22 у корист домаће екипе.

Ово је била друга утакмица групе И, јер су у претходном сусрету фудбалери Казахстана приредили изненађење и савладали екипу Шкотске са 3:0.

Парови другог кола (у недељу) су: Русија - Сан Марино (18.00), Шкотска - Кипар (20.45) и Белгија - Казахстан (20.45).