EP: Nemilosrdni Kipar pregazio San Marino!

Fudbaleri Kipra otvorili su kvalifikacije za EURO 2020 na najbolji mogući način, pošto su sa 5:0 savladali reprezentaciju San Marina.

Fudbal 21.03.2019 | 21:15
Reprezentativci Kipra ispratili su San Marino sa pet pogodaka u mreži i na zaista impresivan način započeli kvalifikacije za predstojeće evropsko prvenstvo koje se odigrava naredne godine.

Pieros Sotiriu je sa bele tačke bio precizan u 19. i 23. minutu i doneo velikih 2:0 svom timu, koji je u narednih osam minuta postigao još dva pogotka preko Kusulosa i Efrema i već u prvih 45 minuta rešili su pitanje pobednika.

Konačnih 5:0 postavio je Laifis u 56. minutu utakmice.

Kipar je šuntuo ukupno 32 puta na gol San Marina koji je uzvratio samo jednom, pritom su Kiprani imali 12 kornera naspam 0 koliko su gosti iznudili, a i posed lopte je bio 78:22 u korist domaće ekipe.

Ovo je bila druga utakmica grupe I, jer su u prethodnom susretu fudbaleri Kazahstana priredili iznenađenje i savladali ekipu Škotske sa 3:0.

Parovi drugog kola (u nedelju) su: Rusija - San Marino (18.00), Škotska - Kipar (20.45) i Belgija - Kazahstan (20.45).