ПЛ - Луд меч у Лондону: Вест Хем од 1:3 до 4:3!

Деловало је да би Хадерсфилд могао да донесе наду својим навијачима да је опстанак у Премијер лиги ипак могућ, али онда је Вест Хем направио сензационалан преокрет за 15 минута.  Луда утакмица у Лондону: Чичарито у 92. минуту запалио Олимпијски стадион.  Чекићари од 1:3 стигли до 4:3 у окршају са Хадерсфилдом.

Фудбал 11.03.2019 | 20:20
"Крње" 31. коло Премијер лиге, због обавеза појединих тимова у ФА Купу, донело је доста узбуђења и једну од утакмица сезоне одиграну на "Олимпијском стадиону" у Лондону!

Вест Хем је поготком "Чичарита" Ернандеза у 92. минуту победио Хадерсфилд 4:3 у правом трилеру, пошто су гости на само петнаестак минута до краја имају предност од два гола (1:3), да би потом се потом потпуно "урушили" пред налетом домаћина.

Све је почело голом Анђела Огбоне у 75. минуту, публика је дала "ветар у леђа", да би Хавијер Ернандез у 88. минуту на пас Самира Насрија, донео поравнање резултата.

Нису се на томе зауставили пошто је омалени Мексиканац у надокнади времена успео да "очеше" лопту коју је у казнени простор послао Фелипе Андерсон, за победу екипе Мануела Пелегринија која им је донела скок на девето место.

Пре тога је Вест Хем повео у 15. минуту да би Хадерсфилд постигао следећа три гола (Бакуна и Абеарне-Грант x2), тако да смо на овом мечу практично видели два преокрета.

Ово значи и да су Хадерсфилд преостале минималне шансе за опстанак.

Хадерсфилд је играо утакмицу сезоне, до 75. минута је водио резултатом 3:1 против Вест Хема на Олимпијском стадиону у Лондону, али је на крају доживео нови пораз. Херој Чекићара био је фантастични Хавијер Ернандез Чичарито, који је са два гола у самом финишу донео велико славље домаћој публици и закуцао противника за дно табеле - 4:3 (1:2).

Госте је до великог преокрета средином утакмице водио двоструки стрелац Карлан Грант, али су у финишу меча доживели невероватан пад, који су домаћи искористили. Резултат је прво смањио Огбона у 75. минуту, девет минута касније изједначио је Чичарито, који се лукаво сакрио иза леђа одбране код центаршута Насрија, а Мелсиканац је на правом месту био и у другом минуту надокнаде.

Један од хероја вечери био је и Вес Морган, који је у 90. минуту донео велику победу Лестеру у Барнлију (2:1), иако су гости од четвртог минута играли са играчем мање због искључења Мегвајера.

Лисице су повеле захваљујући ефектном голу Медисона у 33. минуту из слободног ударца, а пет минута касније изједначио је Мекнил. Ипак, домаћин није успео да искористи бројчану надмоћ и теренску иницијативу у другом полувремену, па је уследила велика казна.

Бурно је било и у Бормуту, где је Њукасл захваљујући Мету Ричију у четвртом минуту надокнаде избегао већ виђени пораз (2:2).