PL - Lud meč u Londonu: Vest Hem od 1:3 do 4:3!

Delovalo je da bi Hadersfild mogao da donese nadu svojim navijačima da je opstanak u Premijer ligi ipak moguć, ali onda je Vest Hem napravio senzacionalan preokret za 15 minuta.  Luda utakmica u Londonu: Čičarito u 92. minutu zapalio Olimpijski stadion.  Čekićari od 1:3 stigli do 4:3 u okršaju sa Hadersfildom.

Fudbal 11.03.2019 | 20:20
"Krnje" 31. kolo Premijer lige, zbog obaveza pojedinih timova u FA Kupu, donelo je dosta uzbuđenja i jednu od utakmica sezone odigranu na "Olimpijskom stadionu" u Londonu!

Vest Hem je pogotkom "Čičarita" Ernandeza u 92. minutu pobedio Hadersfild 4:3 u pravom trileru, pošto su gosti na samo petnaestak minuta do kraja imaju prednost od dva gola (1:3), da bi potom se potom potpuno "urušili" pred naletom domaćina.

Sve je počelo golom Anđela Ogbone u 75. minutu, publika je dala "vetar u leđa", da bi Havijer Ernandez u 88. minutu na pas Samira Nasrija, doneo poravnanje rezultata.

Nisu se na tome zaustavili pošto je omaleni Meksikanac u nadoknadi vremena uspeo da "očeše" loptu koju je u kazneni prostor poslao Felipe Anderson, za pobedu ekipe Manuela Pelegrinija koja im je donela skok na deveto mesto.

Pre toga je Vest Hem poveo u 15. minutu da bi Hadersfild postigao sledeća tri gola (Bakuna i Abearne-Grant x2), tako da smo na ovom meču praktično videli dva preokreta.

Ovo znači i da su Hadersfild preostale minimalne šanse za opstanak.

Hadersfild je igrao utakmicu sezone, do 75. minuta je vodio rezultatom 3:1 protiv Vest Hema na Olimpijskom stadionu u Londonu, ali je na kraju doživeo novi poraz. Heroj Čekićara bio je fantastični Havijer Ernandez Čičarito, koji je sa dva gola u samom finišu doneo veliko slavlje domaćoj publici i zakucao protivnika za dno tabele - 4:3 (1:2).

Goste je do velikog preokreta sredinom utakmice vodio dvostruki strelac Karlan Grant, ali su u finišu meča doživeli neverovatan pad, koji su domaći iskoristili. Rezultat je prvo smanjio Ogbona u 75. minutu, devet minuta kasnije izjednačio je Čičarito, koji se lukavo sakrio iza leđa odbrane kod centaršuta Nasrija, a Melsikanac je na pravom mestu bio i u drugom minutu nadoknade.

Jedan od heroja večeri bio je i Ves Morgan, koji je u 90. minutu doneo veliku pobedu Lesteru u Barnliju (2:1), iako su gosti od četvrtog minuta igrali sa igračem manje zbog isključenja Megvajera.

Lisice su povele zahvaljujući efektnom golu Medisona u 33. minutu iz slobodnog udarca, a pet minuta kasnije izjednačio je Meknil. Ipak, domaćin nije uspeo da iskoristi brojčanu nadmoć i terensku inicijativu u drugom poluvremenu, pa je usledila velika kazna.

Burno je bilo i u Bormutu, gde je Njukasl zahvaljujući Metu Ričiju u četvrtom minutu nadoknade izbegao već viđeni poraz (2:2).