ЕК - Драма у руској серији: Уникс у полуфиналу!

Крај са Јовановићеву Локомотиву, Уникс са пенала до полуфинала! Кошаркаши Уникса победили су Локомотиву Кубањ 69:65 и пласирали се у полуфинале Еврокупа.  Тројка Костаса Кајмакоглуа "погурала" тим из Казања у наставак борбе за трофеј и Евролигу.

Кошарка 13.03.2019 | 19:40
Домаћи тим је до одлучујуће победе у трећем мечу серије стигао у пенал завршници, али је кључни фактор била тројка Костаса Кајмакоглуа за 65:62 на 40 секунди пре краја.

Кајмакоглу је био најефикаснији играч Уникса са 14 поена уз 4 скока, а најбоље га је пратио Ерик Меколум са 11 поена и 5 ухваћених лопти.

У гостујућој екипи Владимира Јовановића најефикаснији је био Дмитри Кулагин са 16 поена, док је доминантан дабл-дабл забележио Џахуан Џонсон са 15 поена и 12 скокова.

Српски кошаркаш Драган Апић једини није добио шансу од Јовановића.

Уникс ће у полуфиналу ЕК играти са шпанском Валенсијом, док мајсторице одлучују други полуфинални пар.

Алба је домаћин Уникахи, а Асвел екипи Андоре, у серијама које су изједначене 1-1.

Тек 120. минут четвртфиналне серије одлучио је ко ће бити други путник у полуфинале Еврокупа и ривал Валенсије.

У узбудљивој "мајсторици" у Казању, домаћин је савладао госте из Краснодара и оставио екипу Владе Јовановића без завршнице другог по снази европског такмичења.

Уникс - Локомотива Кубањ 69:65 (10:16, 27:13, 10:17, 22:19)

Иако је тим грчког тренера Димитриоса Прифтиса фуриозно одиграо другу четвртину, она му није била довољна да сломи отпор упорних играча из Краснодара, коју су изнова и изнова налазили начин да остану у мечу и да "закувају".

Све до завршнице!

Бивши играч Игокее Дорел Рајт донео је вођство Локомотиви минут и по пре краја (60:59), искористивши грешку Џамара Смита и то што му је лопта прошла "кроз руке". Био је то његов девети поен, на који је Смит експресно одговорио - тројком преко руке Виталија Фридзона за 62:60.

Јовановић је затражио тајм-аут, лопта је на крају напада завршила код Џахуана Џонсона, а он је поентирао уз звук сирене - о таблу! Прошлосезонски члан Дарушафаке (и освајач Еврокупа) поставио је изједначење на почетку завршног минута (62:62), али је Уникс одговорио и на то.

Капитен и најефикаснији играч домаћих Костас Кајмакоглу (35 година) преузео је одговорност и убацио важну тројку, за великих 65:62 на 40 секунди пре краја.

Међутим, Локомотива је поново нашла начин да узврати.

Дмитри Кулагин, први стрелац утакмице (16 поена) шутнуо је 25 секунди пре краја тројку преко Рејмара Моргана, изнудивши тако прекршај и три слободна бацања, којима је вратио свој тим на поен заостатка (65:64).

Уследио је очекиван прекршаја гостију из Кубања и почетак пенал завршнице, у којој је Пијеира Хенри остао миран (67:64). Плејмејкер "Локоса" Дмитри Хвостов потом је поклонио лопту домаћима и омогућио Ерику Меколуму да стави тачку на епилог утакмице и четвртфиналне серије (68:64).

Састав другог полуфинала сазнаћемо такође у среду током вечери, када ће "мајсторице" одиграти и Алба - Уникаха и Асвел - Андора.