EK - Drama u ruskoj seriji: Uniks u polufinalu!

Kraj sa Jovanovićevu Lokomotivu, Uniks sa penala do polufinala! Košarkaši Uniksa pobedili su Lokomotivu Kubanj 69:65 i plasirali se u polufinale Evrokupa.  Trojka Kostasa Kajmakoglua "pogurala" tim iz Kazanja u nastavak borbe za trofej i Evroligu.

Košarka 13.03.2019 | 19:40
Domaći tim je do odlučujuće pobede u trećem meču serije stigao u penal završnici, ali je ključni faktor bila trojka Kostasa Kajmakoglua za 65:62 na 40 sekundi pre kraja.

Kajmakoglu je bio najefikasniji igrač Uniksa sa 14 poena uz 4 skoka, a najbolje ga je pratio Erik Mekolum sa 11 poena i 5 uhvaćenih lopti.

U gostujućoj ekipi Vladimira Jovanovića najefikasniji je bio Dmitri Kulagin sa 16 poena, dok je dominantan dabl-dabl zabeležio Džahuan Džonson sa 15 poena i 12 skokova.

Srpski košarkaš Dragan Apić jedini nije dobio šansu od Jovanovića.

Uniks će u polufinalu EK igrati sa španskom Valensijom, dok majstorice odlučuju drugi polufinalni par.

Alba je domaćin Unikahi, a Asvel ekipi Andore, u serijama koje su izjednačene 1-1.

Tek 120. minut četvrtfinalne serije odlučio je ko će biti drugi putnik u polufinale Evrokupa i rival Valensije.

U uzbudljivoj "majstorici" u Kazanju, domaćin je savladao goste iz Krasnodara i ostavio ekipu Vlade Jovanovića bez završnice drugog po snazi evropskog takmičenja.

Uniks - Lokomotiva Kubanj 69:65 (10:16, 27:13, 10:17, 22:19)

Iako je tim grčkog trenera Dimitriosa Priftisa furiozno odigrao drugu četvrtinu, ona mu nije bila dovoljna da slomi otpor upornih igrača iz Krasnodara, koju su iznova i iznova nalazili način da ostanu u meču i da "zakuvaju".

Sve do završnice!

Bivši igrač Igokee Dorel Rajt doneo je vođstvo Lokomotivi minut i po pre kraja (60:59), iskoristivši grešku Džamara Smita i to što mu je lopta prošla "kroz ruke". Bio je to njegov deveti poen, na koji je Smit ekspresno odgovorio - trojkom preko ruke Vitalija Fridzona za 62:60.

Jovanović je zatražio tajm-aut, lopta je na kraju napada završila kod Džahuana Džonsona, a on je poentirao uz zvuk sirene - o tablu! Prošlosezonski član Darušafake (i osvajač Evrokupa) postavio je izjednačenje na početku završnog minuta (62:62), ali je Uniks odgovorio i na to.

Kapiten i najefikasniji igrač domaćih Kostas Kajmakoglu (35 godina) preuzeo je odgovornost i ubacio važnu trojku, za velikih 65:62 na 40 sekundi pre kraja.

Međutim, Lokomotiva je ponovo našla način da uzvrati.

Dmitri Kulagin, prvi strelac utakmice (16 poena) šutnuo je 25 sekundi pre kraja trojku preko Rejmara Morgana, iznudivši tako prekršaj i tri slobodna bacanja, kojima je vratio svoj tim na poen zaostatka (65:64).

Usledio je očekivan prekršaja gostiju iz Kubanja i početak penal završnice, u kojoj je Pijeira Henri ostao miran (67:64). Plejmejker "Lokosa" Dmitri Hvostov potom je poklonio loptu domaćima i omogućio Eriku Mekolumu da stavi tačku na epilog utakmice i četvrtfinalne serije (68:64).

Sastav drugog polufinala saznaćemo takođe u sredu tokom večeri, kada će "majstorice" odigrati i Alba - Unikaha i Asvel - Andora.