Мото ГП: Супер старт сезоне, Довициозо краљ Катара!

Возач Дукатија, Андреа Довициозо, победио је у првој овогодишњој трци Мото ГП шампионата, за Велику награду Катара.

Остали спортови 11.03.2019 | 12:45
Довициозо је славио резултатом 42:36,902 минута.

Италијан је у узбудљивој трци успео да се одбрани од напада Марка Маркеса из Хонде у последњој кривини и тако оствари другу узастопну победу на стази Лосал.

Актуелни шампион Маркес кроз циљ је прошао са 0,023 секунде заостатка, а треће место заузео је Кал Крачлоу из ЛЦР Хонде са 0,320 секунди заостатка.

"Не знам шта да кажем, била је то помало необична трка. Генерално, могу бити веома задовољан како је све почело", рекао је Довициозо.

Вишеструки светски шампион 40-годишњи Валентино Роси из Јамахе трку је почео као 14. а завршио је на петом месту са 0,6 секунди заостатка за победником.

Друга трка у Мото ГП шампионату на програму је 31. марта, за Велику награду Аргентине.