АБА: Олимпија промашила побједу против ФМП-а!

Кошаркаши ФМП-а победили су словеначку Олимпију резултатом 64:63 у 20. колу АБА лиге.  Драма у Железнику: Олимпија промашила шут за опстанак! На крају ФМП славио са 64:63.

Кошарка 04.03.2019 | 20:20
ФМП је славио после слабог првог и одличног другог полувремена, те победом Олимпију оставио "закуцану" за дно табеле.

Олимпија је одлично одиграла другу четвртину, решила је у своју корист резултатом 23:9, али није успела да одржи добру кошарку у наставку.

ФМП је -10 са полувремена успео да надокнади већ пред улазак у последњи квартал, да би другим делом те четвртине отишао на вишак од седам поена. Ипак, гости из Љубљане су успели да се врате у меч и закомпликују живот екипи из Железника.

Миха Лапорник је донео предност гостима од пола коша тројком, да би Марко Радовановић вратио резултатски плус на страну домаћина слободним бацањима на 25 секунди до краја.

Гости су у последњем нападу имали неколико покушаја да дођу до победе, али су Томић и Лапорник промашили шутеве, па је ФМП ипак славио.

Код победника су се истакли Стефан Момиров са 14, Радош Шешлија са 12 и Алекса Ускоковић са 10 поена и седам асистенција.

Олимпију је предводио Марвин Џоунс са 17 поена, Лапорник је имао 14, Мирза Бегић 13, а Домен Лорбек 11 поена.

Олимпија је у Железнику можда промашила шут за опстанак у Јадранској лиги. Словеначки представник остао је на свега шест победа у регуларном такмичењу, пошто је као гост у драматичној завршници изгубио од ФМП – 64:63.

Велике честитке заслужују Пантери за девети тријумф на Јадрану. Смогли су снаге да стигну велику предност Љубљанчана и то без једног од најважнијих играча тима Стефана Пота. На крају је Олимпија имала шут за победу, али је шут Шаманића остао на обручу.

После очајне друге четвртине домаћина чинило се да ће Олимпија лако стићи до тријумфа у београдском предграђу. За десет минута Пантери су дали само девет поена. Искусни Мирза Бегић је пунио кош домаћина. Олимпија је у једном тренутку имала и плус 12.

Међутим, и поред тога што нису имали императив победе, играчи ФМП су у другом полувремену били агресивни. Почели су да погађају Момиров и Ускоковић.

Стигли су и престигли Олимпију, која је, ипак, успела да стигне до меч лопте. Није је искористила. Опстанак ће морати да потражи у последњем колу против Крке.

Најефикаснији код домаћина био је Момиров са 14, док је Шпан предводио госте са 17 поена.

21.00: Будућност - Задар

ТАБЕЛА: Звезда 19-1, Цедевита 14-6, Будућност 13-6, Партизан 13-7, Мега 10-10, ФМП 9-11, Цибона 8-12, Задар 7-12, Игокеа 7-13, Морнар 7-13, Олимпија 6-14, Крка 6-14.

Извор: Б92/моззартспорт