ABA: Olimpija promašila pobjedu protiv FMP-a!

Košarkaši FMP-a pobedili su slovenačku Olimpiju rezultatom 64:63 u 20. kolu ABA lige.  Drama u Železniku: Olimpija promašila šut za opstanak! Na kraju FMP slavio sa 64:63.

Košarka 04.03.2019 | 20:20
FMP je slavio posle slabog prvog i odličnog drugog poluvremena, te pobedom Olimpiju ostavio "zakucanu" za dno tabele.

Olimpija je odlično odigrala drugu četvrtinu, rešila je u svoju korist rezultatom 23:9, ali nije uspela da održi dobru košarku u nastavku.

FMP je -10 sa poluvremena uspeo da nadoknadi već pred ulazak u poslednji kvartal, da bi drugim delom te četvrtine otišao na višak od sedam poena. Ipak, gosti iz Ljubljane su uspeli da se vrate u meč i zakomplikuju život ekipi iz Železnika.

Miha Lapornik je doneo prednost gostima od pola koša trojkom, da bi Marko Radovanović vratio rezultatski plus na stranu domaćina slobodnim bacanjima na 25 sekundi do kraja.

Gosti su u poslednjem napadu imali nekoliko pokušaja da dođu do pobede, ali su Tomić i Lapornik promašili šuteve, pa je FMP ipak slavio.

Kod pobednika su se istakli Stefan Momirov sa 14, Radoš Šešlija sa 12 i Aleksa Uskoković sa 10 poena i sedam asistencija.

Olimpiju je predvodio Marvin Džouns sa 17 poena, Lapornik je imao 14, Mirza Begić 13, a Domen Lorbek 11 poena.

Olimpija je u Železniku možda promašila šut za opstanak u Jadranskoj ligi. Slovenački predstavnik ostao je na svega šest pobeda u regularnom takmičenju, pošto je kao gost u dramatičnoj završnici izgubio od FMP – 64:63.

Velike čestitke zaslužuju Panteri za deveti trijumf na Jadranu. Smogli su snage da stignu veliku prednost Ljubljančana i to bez jednog od najvažnijih igrača tima Stefana Pota. Na kraju je Olimpija imala šut za pobedu, ali je šut Šamanića ostao na obruču.

Posle očajne druge četvrtine domaćina činilo se da će Olimpija lako stići do trijumfa u beogradskom predgrađu. Za deset minuta Panteri su dali samo devet poena. Iskusni Mirza Begić je punio koš domaćina. Olimpija je u jednom trenutku imala i plus 12.

Međutim, i pored toga što nisu imali imperativ pobede, igrači FMP su u drugom poluvremenu bili agresivni. Počeli su da pogađaju Momirov i Uskoković.

Stigli su i prestigli Olimpiju, koja je, ipak, uspela da stigne do meč lopte. Nije je iskoristila. Opstanak će morati da potraži u poslednjem kolu protiv Krke.

Najefikasniji kod domaćina bio je Momirov sa 14, dok je Špan predvodio goste sa 17 poena.

21.00: Budućnost - Zadar

TABELA: Zvezda 19-1, Cedevita 14-6, Budućnost 13-6, Partizan 13-7, Mega 10-10, FMP 9-11, Cibona 8-12, Zadar 7-12, Igokea 7-13, Mornar 7-13, Olimpija 6-14, Krka 6-14.

Izvor: B92/mozzartsport