Нуркић доминирао поред Марјановића!

Кошаркаши Портланда убедљиво су савладали Филаделфију 130:115 на гостовању, у мечу који је обележио дуел балканских центара.  Окршај Марјановић - Нуркић припао госту.  Суноврат Филаделфије у другом полувремену.  Портланд се прошетао Филаделфијом, Марјановић скромно.  Одличан Јусуф Нуркић!

Кошарка 24.02.2019 | 10:45
Блејзерсе је предводио све бољи Јусуф Нуркић са дабл-даблом од 24 поена (9/13 из игре) и 10 скокова, уз 4 асистенције.

С друге стране, потпуно је подбацио Бобан Марјановић са свега 4 поена (2/5) уз 5 скокова, 2 асистенције и једном украденом лоптом за 20 минута на паркету.

Нуркић је имао у рекету подршку Енеса Кантера који је додао 16 поена уз 8 скокова и 4 проигравања.

Демијен Лилард је убацио 17 поена уз 8 скокова и 6 асистенција, док су по 15 додали Си Џеј Мекалум и Ал Фарук Амину.

Најефикаснији у редовима Сиксерса био је Бен Симонс са 29 поена (11/17) уз 10 асистенција и 7 скокова.

Најбоље га је пратио Тобајас Херис са 20 поена и 8 скокова, а по 15 су убацили Џими Батлер и Мајк Скот.

Ужасно вече имао је Џеј Џеј Редик који је погодио само један од десет шутева из игре, и то једну тројку.

Портланд је четврти на Западу са скором 36-23, док је Филаделфија на истој позицији на Истоку са 38-22.

Дуел два четвртопласирана тима у својим конференцијама припао је гостима: Филаделфија - Портланд 115:130 (25:27, 31:32, 26:41, 33:33).

Иако укупно гледано успјешнији, иако са једном од најбољих одбрана ове сезоне у НБА лиги, "Севентисикстерси" су дозволили ривалу да им убаци чак 130 поена, од којих највећи број у трећој четврти - 41.

Бобан Марјановић је био стартер у домаћем тиму, а за 19 минута на паркету постигао је четири поена, уз пет скокова и двије асистенције. Бен Симонс је убацио 29, уз 10 асистенција, а Тобијас Харис 20, уз осам скокова.

Побједнички тим из Портланда предводио је Јусуф Нуркић са 24 поена за 24 минута, уз 10 скокова и четири асистенције. Био је то његов 28. "дабл-дабл" ове сезоне!

Портланду је ово била 36 побједа, уз 23 пораза, док Филаделфија има 38 побједа и 22 изгубљена меча.

Кошаркаши Портланда славили су на тешком гостовању Филаделфији резултатом 130:115 и тако забележили другу победу на турнеји изван свог Мода Центра који ће трајати још пет утакмица.

Тимови из Источне конференције очигледно баш леже Трејлблејзерсима, пошто им је ово био петнаести тријумф, уз само четири пораза, уз укупан скор 36-23. Филаделфија се добро држала само током уводне две четвртине, а гости су већ до полувремена окренули резултат, после чега су у наставку драстично увећали вођство. Поготово у трећој четвртини, када су гости убацили чак 41 поен, а Филу оставили на само 26.

Портланд је до победе водио одлични Јусуф Нуркић са својим двадесет и осмим дабл-даблом сезоне. Имао је 24 поена и 10 скокова, уз четири асистенције зас само 24 минута на паркету, Његов заменик Енес Кантер имао је 16 поена, уз шест скокова и четири завршна додавања за 20 минута у игри. Најбољи играч Портланда Демијан Лилард имао је 17 поена, уз осам асистенција и шест ухваћених лопти, док су Ал Фарук Амину и Си Џеј Меколум дописали по 15 поена.

Још једном се показало да се Филаделфија тешко сналази без повређеног Џоела Ембида. Бобан Марјановић је заузео његово место стартера, добио готово 20 минута на паркету, али му учинак није био тако добар као недавно против Мајамија. Сусрет је завршио само са четири поена, пет скокова, две асистенције и блокадом, уз тек 2/5 из игре. Најефикаснији код Филе био је Бен Симонс са 29 поена (11/17 из игре), уз 10 асистенција и седам ухваћених лопти. Тобијас Харис је имао 20, а Џими Батлер 15 поена.

Извор: Б92/мондо.рс/моззартспорт