Nurkić dominirao pored Marjanovića!

Košarkaši Portlanda ubedljivo su savladali Filadelfiju 130:115 na gostovanju, u meču koji je obeležio duel balkanskih centara.  Okršaj Marjanović - Nurkić pripao gostu.  Sunovrat Filadelfije u drugom poluvremenu.  Portland se prošetao Filadelfijom, Marjanović skromno.  Odličan Jusuf Nurkić!

Košarka 24.02.2019 | 10:45
Blejzerse je predvodio sve bolji Jusuf Nurkić sa dabl-dablom od 24 poena (9/13 iz igre) i 10 skokova, uz 4 asistencije.

S druge strane, potpuno je podbacio Boban Marjanović sa svega 4 poena (2/5) uz 5 skokova, 2 asistencije i jednom ukradenom loptom za 20 minuta na parketu.

Nurkić je imao u reketu podršku Enesa Kantera koji je dodao 16 poena uz 8 skokova i 4 proigravanja.

Demijen Lilard je ubacio 17 poena uz 8 skokova i 6 asistencija, dok su po 15 dodali Si Džej Mekalum i Al Faruk Aminu.

Najefikasniji u redovima Siksersa bio je Ben Simons sa 29 poena (11/17) uz 10 asistencija i 7 skokova.

Najbolje ga je pratio Tobajas Heris sa 20 poena i 8 skokova, a po 15 su ubacili Džimi Batler i Majk Skot.

Užasno veče imao je Džej Džej Redik koji je pogodio samo jedan od deset šuteva iz igre, i to jednu trojku.

Portland je četvrti na Zapadu sa skorom 36-23, dok je Filadelfija na istoj poziciji na Istoku sa 38-22.

Duel dva četvrtoplasirana tima u svojim konferencijama pripao je gostima: Filadelfija - Portland 115:130 (25:27, 31:32, 26:41, 33:33).

Iako ukupno gledano uspješniji, iako sa jednom od najboljih odbrana ove sezone u NBA ligi, "Seventisikstersi" su dozvolili rivalu da im ubaci čak 130 poena, od kojih najveći broj u trećoj četvrti - 41.

Boban Marjanović je bio starter u domaćem timu, a za 19 minuta na parketu postigao je četiri poena, uz pet skokova i dvije asistencije. Ben Simons je ubacio 29, uz 10 asistencija, a Tobijas Haris 20, uz osam skokova.

Pobjednički tim iz Portlanda predvodio je Jusuf Nurkić sa 24 poena za 24 minuta, uz 10 skokova i četiri asistencije. Bio je to njegov 28. "dabl-dabl" ove sezone!

Portlandu je ovo bila 36 pobjeda, uz 23 poraza, dok Filadelfija ima 38 pobjeda i 22 izgubljena meča.

Košarkaši Portlanda slavili su na teškom gostovanju Filadelfiji rezultatom 130:115 i tako zabeležili drugu pobedu na turneji izvan svog Moda Centra koji će trajati još pet utakmica.

Timovi iz Istočne konferencije očigledno baš leže Trejlblejzersima, pošto im je ovo bio petnaesti trijumf, uz samo četiri poraza, uz ukupan skor 36-23. Filadelfija se dobro držala samo tokom uvodne dve četvrtine, a gosti su već do poluvremena okrenuli rezultat, posle čega su u nastavku drastično uvećali vođstvo. Pogotovo u trećoj četvrtini, kada su gosti ubacili čak 41 poen, a Filu ostavili na samo 26.

Portland je do pobede vodio odlični Jusuf Nurkić sa svojim dvadeset i osmim dabl-dablom sezone. Imao je 24 poena i 10 skokova, uz četiri asistencije zas samo 24 minuta na parketu, Njegov zamenik Enes Kanter imao je 16 poena, uz šest skokova i četiri završna dodavanja za 20 minuta u igri. Najbolji igrač Portlanda Demijan Lilard imao je 17 poena, uz osam asistencija i šest uhvaćenih lopti, dok su Al Faruk Aminu i Si Džej Mekolum dopisali po 15 poena.

Još jednom se pokazalo da se Filadelfija teško snalazi bez povređenog Džoela Embida. Boban Marjanović je zauzeo njegovo mesto startera, dobio gotovo 20 minuta na parketu, ali mu učinak nije bio tako dobar kao nedavno protiv Majamija. Susret je završio samo sa četiri poena, pet skokova, dve asistencije i blokadom, uz tek 2/5 iz igre. Najefikasniji kod File bio je Ben Simons sa 29 poena (11/17 iz igre), uz 10 asistencija i sedam uhvaćenih lopti. Tobijas Haris je imao 20, a Džimi Batler 15 poena.

Izvor: B92/mondo.rs/mozzartsport