Канаринци долетјели на 1. мјесто Чемпионшипа, Пуки решета!

Норич искористио кикс Лидса!

Фудбал 10.02.2019 | 17:00
Лидс и Шефилд Јунајтед су кикснули, а Норич је то искористио и одлепршао на прву позицију Чемпионшипа. Канаринци су дочекали Норич и прилично убедљиво стигли до победе резултатом 3:0 (1:0).

Са колико самопоуздања игра Норич говори чињеница да је дошао у предност већ у 2. минуту када је Ернандез погодио на асистенцију Вранчића.

Већ после тога је домаћем тиму било много лакше да игра, мада се Ипсвич добро држао све до почетка другог полувремена. Онда је на сцену ступио сјајни Тему Пуки.

Овај Финац је постигао гол на четвртој узастопној утакмици, а на овом дуелу је био стрелац два пута. То значи даје дао пет голова на последње четири утакмице. Пуки је ове сезоне на 28 утакмица дао чак 19 погодака. Тиме дели треће место најбољих стрелаца за сада.

Норич је са ова три бода стигао до 60 освојених бодова и тиме држи прву позицију. Прати га Лидс са 58, док је Шефилд на 55 освојених бодова. ВБА има 53 бода, али и утакмицу мање.

ЕНГЛЕСКА 2 - 31. коло